Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Росії планують ввести тисячні штрафи за заклик до відчуження території

Держдума РФ Фото з відкритих джерел

Наразі поправки прийняті в першому читанні

Державна дума Російської Федерації прийняла в першому читанні законодавчі поправки щодо відповідальності за публічні заклики до відчуження частини території Росії. Про це повідомляє пресслужба законодавчого органу.

Згідно з повідомленням, поправки передбачають, що перший такий заклик будуть розглядати як адміністративне правопорушення. За нього передбачається штраф для громадян від 30 до 60 тис. рублів, для посадових осіб - від 60 до 100 тисяч, для юридичних осіб - від 200 до 300 тисяч.

Якщо заклики висловлені в інтернеті, то штрафи зростають до діапазонів 70-100 тисяч, 100-200 тисяч і 300-500 тисяч рублів відповідно.

Новини за темою: Росія "вимиває" українців і татар з Криму, - представник України при ООН

Як зазначається, також буде підвищено розмір штрафів у випадку притягнення до кримінальної відповідальності - замість 100-300 тис. рублів він становитиме 200-400 тисяч.

Водночас термін позбавлення волі за заклики до порушення територіальної цілісності країни залишиться таким же - до чотирьох років.

Новини за темою: Це не лише війна в Україні: Зеленський виступив в ООН щодо окупації Криму та російської агресії на Донбасі

Нагадаємо, раніше Рада Федерації Росії схвалила поправки до закону "Про протидію екстремістській діяльності", якими відчуження території РФ прирівнюється до екстремізму, тобто тепер в РФ заклики повернути анексований Крим Україні підпадають під його дію. 

Loading...