Держдеп США оприлюднив звіт про джерела і канали російської пропаганди

Фото з відкритих джерел

Фінансування пропагандистські канали отримують з Кремля

Державний департамент США опублікував 77 сторінок дослідження "Основи російської екосистеми дезінформації та пропаганди", у якому вказав основні джерела та канали дезінформації. Про це йдеться у дослідженні Держдепу. 

Так, у звіті американці визначили п'ять основних стовпів російської пропаганди:

  • офіційні урядові ресурси РФ (пресслужби Кремля, урядові акаунти в соцмережах);
  • міжнародне теле- і радіомовлення державним коштом (державні ЗМІ, міжнародні соціокультурні інститути);
  • розвиток проксі-ресурсів (мовні центри, поширення наративної інформації);
  • використання соцмереж як зброї;
  • дезінформація в кіберпросторі.

За даними Держдепу, усі з вище перелічених джерел фінансує Кремль, який також несе пряму відповідальність за розвиток цих платформ.

Також значну увагу у звіті присвятили хвилі дезінформації проти України. Зокрема, йдеться про діяльність ресурсу News Front. За даними Держдепу, російське МЗС реагувало, коли ресурс видаляли із різних соцмереж і платформ. Крім цього, керівник сайту брав безпосередню участь в анексії Криму.

Новини за темою: У Польщі готують закон проти російської пропаганди

Зауважимо, США опублікували дослідження задля підвищення обізнаності про загрозу дезінформації та налагодження міжнародного діалогу з іншими народами для протидії пропаганді Росії.

Нагадаємо, нещодавно в одному з американських аналітичних центрів назвали стратегічну мету Російської Федерації поширення дезінформації, як на внутрішньополітичній арені, так і за кордоном. Зазначається, що основні пропагандистські мотиви РФ схожі з тими, які просував СРСР.

Loading...