Новини » Світ Читать эту новость на русском

Данія вирішила відмовитися від видобутку нафти та газу в Північному морі

Фото з відкритих джерел

Минулого року у країні вирішили зменшити на 70% викиди до 2030 року і забезпечити кліматичну нейтральність до 2050 року

Уряд Данії та більшість парламенту країни ухвалили рішення припинити всі розвідки та видобуток нафти та газу в Північному морі до 2050 року. Про це повідомляє Reuters

Згідно з повідомленням, ухвалене рішення також скасовує запланований восьмий раунд ліцензування та будь-які майбутні тендери. Таким чином 2050 рік стане останнім, коли в Північному морі будуть видобувати викопне паливо. 

"Зараз ми остаточно закінчуємо епоху копалин", - заявив міністр клімату, енергетики та комунальних послуг Дан Йоргенсен.

Новини за темою: Вибух на нафтозаводі у ПАР: Шість осіб постраждали

Слід зауважити, що Данія є найбільшим виробником нафти та газу серед країн Європейського Союзу. За оцінками, у 2020 році країна виробить 83 тис. барелів сирої нафти та ще 21 тис. барелів нафтового еквівалента.

Як зазначається, за попередніми підрахунками, скасування тендерів та припинення видобутку газу та нафти у 2050 році спричинить втрати 13 млрд  данських крон (2,1 млрд доларів).

Новини за темою: Кабмін віддав "Нафтогазу" всі родовища газу на шельфі України

Нагадаємо, нещодавно у Данії знищили всіх заражених коронавірусною хворобою COVID-19 норок. Загалом коронавірус виявили на 284 норкових фермах, при цьому ще 25 господарств знаходяться під підозрою.

Пізніше стало відомо, що десятки норок, інфікованих коронавірусом, втекли з данських звіроферм, і можуть передати вірус диким тваринам.

Loading...