Через слабкість влади є ризики таких катастроф і в Україні: Політолог про вибух у Лівані

Телеканал ZIK

Коли Радянський Союз був слабким, виникали Чорнобиль і вибухи в Уфі

В Україні влада слабка для реагування на такі ризики, як вибух у Бейруті, тому у нас є небезпека повторення такого роду катастроф.  

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі  ZIK  заявив політолог Валерій Димов.

Експерт, коментуючи вибух у Лівані, зауважив, що надважливим в запобіганні таких ситуацій є те, щоб "центр управління" державою міг відповісти викликам сьогодення.  

"Питання не в тому, яким чином можуть виникати небезпечні ситуації, а питання в тому, що є контур системи і є центр управління цією системою. І якщо центр управління не може відповідати тим питанням і тому порядку денному, виникатимуть такі речі. Тому ми говоримо про те, що в Україні влада слабка для реагування на такі ризики", – наголосив Валерій Димов.

Політолог додав: коли Радянський Союз був слабким, виникали Чорнобиль, вибухи в Уфі та різні катастрофи, які не стаються на рівному місці.  

"Це виникало, бо центр вже не відповідав тій системі. І сьогодні стара система адмінуправління в Україні вже не функціонує, нова, яка прийшла, – не на аналізі політики, а на політиці аналізів, не на дебатах щодо бачення майбутнього, тому ми маємо ризики, в тому небезпека в Україні щодо повторення такого роду катастроф", – заявив політичний експерт.

Новини за темою: Кілька українців через вибух у Бейруті отримали незначні травми, – посол

Нагадаємо, напередодні в порту Бейрута, столиці Лівану, протягом 15 хвилин прогриміли два потужні вибухи, внаслідок яких пошкоджено десятки будівель. 

Пізніше за результатами початкового розслідування, причиною вибуху в Бейруті стала бездіяльність та недбалість у зберіганні вибухонебезпечних матеріалів на портових складах. Як зазначається, пожежа почалась на 9-му складі та перекинулась на 12-й, де зберігалася аміачна селітра. Питання безпеки зберігання селітри розглядали декілька комітетів, але вони так і не видали указ про утилізацію цього легкозаймистого матеріалу.

За інформацією Reuters, за 6 місяців до вибуху було попередження про необхідність утилізації селітри, проте декілька комітетів так і не видали відповідний указ.

 

Loading...