Чехія з 5 жовтня введе надзвичайний стан через COVID-19

Чехія заявила про посилення карантину через коронавірус Фото з відкритих джерел

У країні побоюються колапсу медичної системи

У Чехії з понеділка, 5 жовтня, буде введено надзвичайний стан через погіршення епідеміологічної ситуації в країні. Відповідне рішення ухвалив чеський уряд 30 вересня, повідомляє Ceske Noviny.

Зазначається, що першим кроком буде повне закриття шкіл на два тижні. Таке обмеження стосуватиметься регіонів з високим рівнем захворюваності коронавірусом COVID-19. Крім цього, у Чехії студентів медичних ВНЗ мають намір залучити до боротьби з хворобою. 

За словами міністра охорони здоров'я Романа Примули, у зв'язку з посиленням карантину буде обмежено "життєдіяльність чехів у вільний час". Водночас припиняти тимчасово роботу підприємств та іншого бізнесу не планують. 

Також Роман Примула пояснив, що надвичайний стан в країні вводять не через велику кількість нових хворих, а через те, що багато пацієнтів потребують госпіталізації. 

Новини за темою: Міністр охорони здоров'я Чехії подав у відставку через сплеск захворюваності на COVID-19 в країні

"Ця ситуація не про кількість нових випадків, а про те, скільки пацієнтів потребують госпіталізації", - зазначив Примула.

Так, наразі у Чехії з коронавірусом госпіталізовані 976 осіб, 173 з них у відділеннях інтенсивної терапії, 111 - на апаратах вентиляції легенів.

Загалом в країні 67 843 підверджених випадків хвороби, 32 759 одужали, а 636 осіб померли. 

Нагадаємо, 13 вересня Роман Примула повідомляв про початок "другої хвилі" епідемії коронавірусу COVID-19 в Чехії. За його словами, якщо хвороба надалі буде поширюватися такими темпами, то через місяць лікарні будуть переповнені пацієнтами. 

Loading...