Чехія просить допомоги ЄС і НАТО для боротьби з COVID-19

Фото з відкритих джерел

До Чехії вже були відправлені перші 30 апаратів ШВЛ

Чеська Республіка, яка стала однією з найбільш уражених коронавірусом європейських держав, запросила допомогу від Євросоюзу та НАТО для боротьби з епідемією COVID-19. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

Сьогодні до Чеської Республіки були відправлені перші 30 апаратів ШВЛ за європейською програмою rescEU, в рамках якої в шести країнах ЄС — у Данії, Німеччині, Греції, Угорщині, Швеції та Румунії — створені необхідні резерви медобладнання.

"Чехія просто зараз постає перед однією з найважчих ситуацій в Європі. Кількість випадків коронавірусу швидко зростає. Країна потребує медичного обладнання для догляду за пацієнтами лікарень. Ми не залишаємо наших європейських друзів наодинці у важкі часи. Європейська Комісія мобілізує медичні матеріали через наш механізм цивільного захисту. Я щойно мала розмову з прем’єр-міністром Андрієм Бабішем, щоб повідомити про швидке відправлення до Чехії перших 30 вентиляторів з наших резервів rescEU", — зауважила Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона нагадала, що цей резерв медичного обладнання був створений навесні для накопичення важливих медичних матеріалів, які надсилається країнам, що мають у них потребу. За словами Ляєн, Єврокомісія продовжує підтримувати контакт з іншими країнами ЄС з метою мобілізувати більше ШВЛ для Чеської Республіки.

Новини за темою: У Чехії та Австрії почалася "друга хвиля" коронавірусу

Раніше повідомлялося, що уряд Чехії у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби оголосив локдаун, починаючи з 22 жовтня. Про це уряд ЧР домовився на екстренному засіданні.Loading...