Знесення пам'ятника радянському офіцеру Конєву: Чехія посилює охорону своїх дипломатів в РФ

Глава МЗС Чехії Томаш Петршичек EPA-EFE

Чехія має намір направити співробітників служби безпеки до свого посольства у Москві

Міністерство закордонних справ Чехії планує посилити заходи безпеки для своїх дипломатів в Російській Федерації після скандалу з демонтажем памʼятника радянському військовому Івану Конєву. Про це в інтерв’ю РБК розповів очільник МЗС Чехії Томаш Петршичек.

За словами очільника МЗС, Чехія направить співробітників служби безпеки до чеського посольства у Москві. Разом з тим він зауважив, що Чехія досі чекає відповідь на ноту РФ через акції біля дипломатичних установ у Москві та Санкт-Петербурзі, пов'язаних зі знесенням пам'ятника.

"Ми все ще чекаємо реакції від російської влади. Ми не отримали відповіді ні з приводу інциденту в Москві, ні з приводу інциденту в Санкт-Петербурзі, де атаці піддалося наше генконсульство", - розповів Петршичек.

Зазначимо, на початку квітня у Празі демонтували монумент радянському маршалу Івану Конєву. Представниця російського МЗС Марія Захарова назвала демонтаж пам'ятника Конєву злочином, який не залишиться без відповіді.

Після цього міністр оборони Росії Сергій Шойгу звернувся до свого чеського колеги Любомира Метнара з проханням передати РФ знесений нещодавно у Празі пам’ятник маршалу Конєву.

Новини за темою: Чехія застерігає Росію від втручання у внутрішні справи

Нагадаємо, глава МЗС Чехії Томаш Петршичек потрапив у ДТП - таксі, в якому він їхав, врізалося в іншу автівку, внаслідок чого помер водій.Loading...