Brexit відбувся: Великобританія вийшла з ЄС

Прапор Британії спустили біля європейських будівель з соцмереж

Британія була членом ЄС 47 років

Більше ніж через три роки після референдуму, 31 січня 2020 року о 23:00 за Грінвічем, Велика Британія офіційно залишила Європейський Союз, повідомляє "Європейська правда".

Британія була членом ЄС 47 років, але ухвалила рішення про вихід після того, як в червні 2016 року за це проголосували 52% учасників плебісциту.

Новини за темою: Наслідки Brexit для України: Як зміняться торгівля і зовнішньополітична підтримка

Тисячі годин переговорів, зміна прем'єра і дострокові вибори знадобилось королівству для того, щоб уникнути "жорсткого" виходу без жодних домовленостей з ЄС та забезпечити безболісний для економіки та громадян Brexit. 

Протягом дня 31 січня європейські лідери висловлювали жаль у зв'язку з втратою Британії та говорили про сподівання на успішне майбутнє для решти членів - 27 держав, що залишились у складі ЄС. 

Новини за темою: ЄС письмово затвердив угоду про Brexit

Найвпливовіші лідери блоку, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Емманюель Макрон, назвали Brexit сумним моментом, переломним для Європи.

В Брюсселі, де розміщені головні інституції ЄС, прапор Британії спустили біля європейських будівель.

Union Jack винесли і з "будинку Європи", де регулярно проходять зустрічі голів країн ЄС. На це відповідальним співробітникам знадобилось менше хвилини.  

У самій Британії люди, огорнуті символікою своєї країни, виходили на вулиці та збирались у барах, щоб відзначити цей день. На парламентській площі у Лондоні ввечері зібрались сотні людей, щоб відрахувати останні хвилини до Brexit.

Утім, не всі раділи причині сьогоднішніх "святкувань". Для багатьох британців це був сумний день - 48% учасників референдуму, нагадаємо, хотіли залишитись з ЄС. В Шотландії, яка голосувала проти Brexit, урядовий будинок підсвітили синім та жовтим - кольорами Євросоюзу, а біля парламенту лунала "Ода радості" - гімн ЄС.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон з нагоди Brexit влаштував вечірку на Даунінг-стріт для своїх міністрів та радників, з якими разом працював над Brexit. Він звернувся до нації із заявою, у якій сказав, що завданням уряду, та його особистим завданням, є об'єднати країну і вести вперед. 

"Найважливіше, що потрібно сказати сьогодні ввечері, це те, що це не кінець, а початок", - зазначив він, назвавши Brexit "світанком нової ери".

З 1 лютого Британія не відчує особливих змін у зв'язку з новим статусом. Адже за домовленістю з ЄС починається перехідний період, протягом якого Британія продовжить застосовувати закони ЄС, але більше не буде представлена ​​в інституціях Євросоюзу.

Перехідний період потрібний для того, аби громадяни і підприємства мали більше часу для адаптації до нових умов, а Лондон та Брюссель могли домовитись про майбутні торгові відносини. 

Нагадаємо, голова уряду Великої Британії Борис Джонсон скликає вечірку на честь Brexit для членів уряду та інших високопоставлених чиновників, які підтримують вихід Британії з Євроспільноти.Loading...