Боротьба з расизмом у Берліні: Столичну станцію метро перейменують на честь російського композитора

Станція метро "Моренштрассе" Фото з відкритих джерел

Станцію хочуть перейменувати на честь Михайла Глінки, який помер у Берліні

Берлінська транспортна компанія BVG хоче перейменувати одну їх станцій столичного метрополітену, яка викликає суперечки через расизм. Станція "Моренштрассе" (Mohrenstraße) може стати "Глінкаштрассе" (Glinkastraße — "вулиця Глінки"), передає Der Tagesspiegel.

Згідно з повідомленням, минула назва викликала суперечки через расистський підтекст. Слово "Mohren" - застаріле позначення для темношкірих людей. Назва вулиці дає відсилання до тих часів, коли в цьому районі розміщували рабів, привезених з Африки.

Тепер станція отримає назву на честь сусідньої вулиці Глінки, названої на честь російського композитора Михайла Глінки, який помер у Берліні.

Михайло Глінка Фото з відкритих джерел

"Як компанія без упереджень і один з найбільших роботодавців столиці, BVG відмовляється від будь-якої форми расизму або іншої дискримінації", - відзначили в компанії BVG.

Як відомо, Громадська організація "Ініціатива для чорних людей в Німеччині" в останні роки не раз вимагала перейменувати вулицю Моренштрассе. На тлі протестів проти расизму, що почалися після загибелі під час затримання поліцією афроамериканця Джорджа Флойда в США, дискусія відновилася.

Новини за темою: У Нью-Йорку демонтують пам'ятник Рузвельту як символ расизму

Нагадаємо, акції протестів у США пройшли після того, як увесь світ дізнався, що 25 травня під час жорсткого затримання поліцейськими загинув афроамериканець Джордж Флойд, підозрюваний у підробці документів і котрий чинив опір під час арешту.

Згодом у США заарештували офіцера поліції, який брав участь у затриманні Джорджа Флойда, - саме цей поліцейський тримав ногу на шиї загиблого.

Крім того, Трамп під час брифінгу в Білому домі пообіцяв залучити американських військових для придушення акцій протесту, а також заявивши, що заворушення, які відбуваються в США, слід вважати актами тероризму.Loading...