Бомби такої потужності у світі не існує, – Старіков про силу вибуху у Бейруті

Вибух у Лівані Reuters

Людей у радіусі 200-300 метрів від епіцентру розірвало на атоми, каже експерт з питань держбезпеки

Бомб такої потужності, якою був вибух у Бейруті, що стався напередодні, немає у світі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив експерт з питань держбезпеки Олег Старіков.

"Річ у тім, що такої потужності бомби у світі взагалі немає. Є найбільша бомба, називається "Цар-бомба", її потужність 10 кілотонн. Так ось, у зв'язку з тим, що сейсмологи виявили вибух амплітудою 4,5, який утворився в результаті цієї події, я просто наведу приклад – підземний ядерний вибух потужністю в одну мегатонну дає землетрус в розмірі 6.0. Тобто це виходить десь 500-700 кілотонн, тобто 0,7 мегатонни. Як приклад наводжу – ядерний вибух, який був в 1945 році, бомбою "Малюк" на Хіросіму становив всього 20 кілотонн. Подивіться, яка це потужність. Тому це був, за тією інформацією, яку дають місцеві ЗМІ, це вибухнуло те, що пов'язано із селітрою, вони говорять. Це, дійсно, є правдоподібним. Я не вважаю, що це якийсь терористичний акт. Це звичайна людська недбалість і відсутність контролю за зберіганням особливо небезпечних речовин, які можуть бути використані як компоненти для створення якихось вибухових речовин", – пояснив експерт.

Новини за темою: Трамп заявив, що Бейрут атакували і там вибухнула бомба, Пентагон це спростовує

Він додав, що сила вибуху була настільки великою, що людей, які перебували у радіусі 200-300 метрів від епіцентру, розірвало на атоми.

Олег Старіков зазначив, що сліди вибухівки чи бомби, яка має елементи, які завдають уражень, можуть визначити відразу. За його словами, спочатку відбудуться слідчі та процесуальні дії, і результати можуть бути вже за тиждень.

Нагадаємо, вибухи у порту Бейрута сталися у вівторок, 4 серпня. У результаті цього обрушилися фасади декількох будівель, було пошкоджено житлові будинки та офіси. 

Стало відомо, що у результаті вибуху в Бейруті загинули щонайменше 78 осіб, а кількість поранених сягає 4 тисяч. Кількість загиблих може зростати через те, що багато осіб вважаються зниклими безвісти.

Додамо, потужний вибух у Бейруті було чути на Кіпрі, за близько 200 кілометрів від узбережжя Лівану.

У МЗС України повідомили, що серед українських дипломатів постраждалих немає.

Loading...