live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Болтон попереджає про можливу "цензуру" його мемуарів щодо України

Джон Болтон. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

У рукописі розповідається про призупинення допомоги Україні та розслідування проти Байдена

Колишній радник з національної безпеки Білого дому Джон Болтон попередив, що адміністрація президента США Дональда Трампа може заблокувати його мемуари, у яких він описує свої контакти з президентом щодо України. Про це повідомляє Bloomberg.

"Я сподіваюся, що це не буде заборонено. Це спроба написати історію, і я зробив це як зміг. Побачимо, що вийде з-під цензури", - сказав Болтон під час лекції в Університеті Дьюка в Даремі (Північна Кароліна, США).

Ексрадник додав, що в рукописі він розповідає про те, що Трамп казав йому особисто.

"В рукописі я розповідаю про те, що він казав мені. Я сподіваюся, що ці речі стануть загальнодоступними колись. Він пише у Twitter, але я не можу про це говорити. Наскільки це справедливо?", - зазначив Джон Болтон.

Крім того, Болтона запитали, чи згоден він з тим, що Трамп охарактеризував свій дзвінок президенту України Володимиру Зеленському як "ідеальний". Болтон відповів: "Ви вподобаєте главу 14". Проте він ясно дав зрозуміти, що його книга охоплює більше, ніж Україна.

Нагадаємо, у рукописі ще неопублікованої книжки спогадів Джона Болтона йдеться про те, що Дональд Трамп особисто пов'язував призупинення оборонної допомоги Україні з розслідуванням проти колишнього віцепрезидента Джо Байдена.

Крім того, The New York Times з посиланням на уривки з поки неопублікованої книги Болтона підтвердив, у що травні 2019 року президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп наказав вже колишньому раднику з національної безпеки Джону Болтону допомогти тиснути на Україну, щоб отримати компромат на свого опонента із Демократичної партії Джо Байдена.

У свою чергу, Трамп заперечує заяву Болтона про блокування військової допомоги для України. Він вважає, що Болтон зробив таку заяву тільки для того, щоб продати свою книгу.

Loading...