live

Болгарія вимагає не розділяти Болградський район Одеської області

Парламент Болгарії

REUTERS

За заяву проголосували 109 болгарських депутатів, утрималися 19

Уряд Болгарії ухвалив декларацію про адміністративно-територіальну реформу в Україні та захист прав і цілісності болгарської громади. Відповідно, уряд виступив проти поділу Болградського району Одеської області, повідомляє пресслужба болгарського народного зібрання.

За відповідну заяву проголосували 109 болгарських депутатів, ніхто не голосував проти, утрималися 19.

Згідно з документом, болгарський парламент рішуче не згоден із запланованими адміністративними змінами і закликає болгарський уряд вжити всі можливі заходи перед урядом України, щоб забезпечити збереження цілісності болгарської громади в ході майбутньої адміністративно-територіальної реформи.

Також у заяві говориться, що влада повинна терміново організувати міжурядову нараду з метою захисту прав та дотримання адміністративної єдності болгарської меншини в Україні згідно з чинними двосторонніми угодами, у тому числі і тих, які забезпечують утворення болгарською мовою.

"Національна асамблея Республіки Болгарії наполягає на тому, що вирішення проблем болгарської громади в Україні є пріоритетним питанням, яке має вирішуватися в дусі прекрасних відносин між двома країнами та згідно з європейськими цінностями", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що йдеться про рішення уряду України розділити Болградський район Одеської області на кілька територіальних громад.

Новини за темою: Мінекономіки пропонує надати дотації аграріям через сильну посуху в Одеській області

Раніше повідомлялося, що керівництво Одеської митниці підозрюють в організації масштабної корупційної схеми при розмитненні товарів.

Loading...