Новини » Світ Читать эту новость на русском

Блокувати не будемо: Кіпр змінив рішення щодо санкцій проти Білорусі

Фото з відкритих джерел

Кіпр блокував санкції проти Білорусі, вимагаючи обмежень для Туреччини за її бурильну діяльність

Кіпр змінив рішення та більше не буде блокувати введення санкцій проти Білорусі. Про це заявив міністр закордонних справ Кіпру Нікос Христодулідес, передає AFP.

"Реакція Європейського союзу на порушення прав людини; наша реакція на порушення суверенітету і суверенних прав наших держав-членів, держав-членів ЄС; наша реакція на будь-які порушення наших основних базових цінностей і принципів не може відбуватися за вибором. Вона повинна бути послідовною", - сказав Христодулідес.

Згодом стало відомо, що у понеділок, 21 вересня, глави МЗС країн ЄС не встигли затвердити санкції проти керівництва Білорусі й теперь доведеться чекати кінця тижня.

"Схоже, що сьогодні під час зустрічі міністрів закордонних справ не буде дано зелене світло для санкцій ЄС щодо Білорусі. Кіпр, здається, усе ще блокує. Імовірно, тепер слово за Єврорадою в четвер-п'ятницю", - написав в Twitter кореспондент "Радіо Свобода" в Брюсселі Рікард Йозвяк.

Зазначимо, що Кіпр блокував санкції проти Білорусі, вимагаючи обмежень для Туреччини за її бурильну діяльність в Східному Середземномор'ї. У зв’язку з цим, у Євросоюзі погодились затвердити санкції проти Лівії, які будуть поширюватися на турецькі компанії.

Новини за темою: Санкції ЄС проти Білорусі набудуть чинності не пізніше 21 вересня, – МЗС Чехії

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас повідомив, що Європейський Союз може розширити санкції проти Білорусі, включивши до них президента Олександра Лукашенка, якщо він не припинить репресії проти мітингарів та опозиції.

 Loading...