Новини » Світ Читать эту новость на русском

Білоруську опозиціонерку Колесникову намагалися примусово видворити з країни, – Геращенко

За словами заступника міністра МВС, влада Білорусі хоче дискредитувати опозицію

Марія Колесникова AP Photo

Білоруська опозиціонерка Марія Колесникова залишилася на території Білорусі, а членів Координаційної ради Івана Кравцова та Антона Родненкова видворили звідти насильно. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко у Фейсбук.

За словами Геращенка, таким чином білоруська влада хоче дискредитувати опозицію. "Це не був добровільний виїзд! Це було насильницьке видворення з рідної країни з ціллю компрометації білоруської опозиції. Щоби представити все так, що лідери опозиції кидають напризволяще сотні тисяч протестувальників проти режиму Лукашенко і втікають до затишної України", – написав чиновник.

Водночас, Колесникову змусити покинути країну не вдалося. "Марію Колесникову не вдалося видворити з Білорусі, через те, що ця смілива жінка зробила дії з унеможливлення її переміщення через кордон. Вона залишилася на території Республіки Білорусь. Всю відповідальність за її життя та здоров’я несе персонально Олександр Лукашенко", – резюмував заступник міністра.

Згодом в білоруських ЗМІ з'явилася інформація, що Колесникова розірвала свій паспорт.

Раніше повідомлялося, що  білоруських опозиціонерів Марію Колесникову, Івана Кравцова і Антона Родненкова помітили при перетині кордону з Україною. У Держприкордонкомітеті Білорусі заявили, що політики покинули Білорусь сьогодні вранці, 8 вересня.

Новини за темою: Родичі білоруської опозиціонерки Колесникової написали заяву про її зникнення

Згодом стало відомо, що Марія Колесникова не перетинала кордон із Україною. Її затримали в Білорусі, за офіційною інформацією після того, як вона опинилася поза автівкою, в якій їхали її соратники.Loading...