Білоруській опозиції присудили премію Сахарова-2020

Фото з відкритих джерел

Премію отримають Координаційна рада й політичні та громадські активісти

Голова Європейського парламенту Девід Сассолі оголосив лауреата премії Сахарова-2020, яким стала демократична опозиція Білорусі. Про це повідомила пресслужба Європарламенту.

Зазначається, опозиція представлена ​​Координаційною радою, ініціативою сміливих жінок Світлани Тихановської, Світлани Алексієвич, Марії Колеснікової, Ольги Ковалькової та Вероніки Цепкало, а також політичними та громадськими діячами Сергієм Тихановським, Алесем Беляцьким, Сергій Дилевським, Степаном Путилом та Миколою Статкевичем.

Як заявили в Європарламенті, опозиція в Білорусі боролася за демократію, мобілізуючи суспільство на мирні масові акції протесту, які розпочались в серпні 2020 року після виборів і звинувачень у широкомасштабному шахрайстві. "Режим Лукашенка відповів безпрецедентним рівнем насильства та репресій, але білоруське суспільство не здалося і продовжувало протестувати, навіть після того, як багатьох опозиційних лідерів ув'язнили або заслали", – йдеться в повідомленні.

Відомо, що представників демократичної опозиції Білорусі нагородять премією Сахарова-2020 16 грудня під час пленарного засідання Європейського парламенту.

Довідка 

Премія Сахарова за свободу думки — щорічна відзнака Європейського Парламенту. Премія вручається за досягнення в галузях захисту прав людини, розвитку демократії і відстоювання верховенства права, поваги до міжнародного законодавства та захисту прав меншин. Названа на честь радянського фізика Андрія Сахарова.

Новини за темою: Тихановська оголосила ще один дедлайн, на цей раз для правоохоронців

Нагадаємо, нещодавно білоруських опозиційних політиків Світлану Тихановську, Марію Колесникову та Вероніку Цепкало висунули на здобуття Нобелівської премії миру 2021 року. З такою ініціативою виступив норвезький депутат від Християнсько-демократичної партії Гейр Тоскедал.Loading...