Новини » Світ Читать эту новость на русском

Білоруська письменниця і опозиціонерка Алексієвич вилетіла до Німеччини на невизначений термін

Світлана Алексієвич. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY

Жінка виїхала за кордон на заплановані зустрічі

Білоруська опозиціонерка, нобелівська лауреатка і член президії Координаційної ради Білорусі Світлана Алексієвич вилетіла до Німеччини на невизначений термін. Про це повідомляє Tut.by з посиланням на помічницю письменниці Тетяну Тюріну. 

Як зазначається, Алексієвич покинула Білорусь у понеділок вранці 28 вересня. 

"Вона полетіла у своїх особистих справах. У неї заплановані зустрічі, книжковий ярмарок у Швеції, на Сицилії їй вручатимуть нагороду", — пояснила помічниця Алексієвич.

За словами Тюріної, письменниця довгий час не виїжджала за межі Білорусі через проблеми зі здоров’ям. Також наразі невідомо, коли Світлана Алексієвич повернеться додому. 

"Коли повернеться? Все залежить від того, як тут будуть розвиватися події і від її самопочуття", — зазначила помічниця опозиціонерки. 

Новини за темою: У Білорусі силовики затримують учасниць жіночого маршу

Зауважимо, у Білорусі з 9 серпня тривають протести через перемогу Олександра Лукашенка на президентських виборах. Активісти вважають результати голосування сфальсифікованими та вимагають провести перевибори. 

Згодом, 18 серпня у штабі головної конкурентки Лукашенка - Світлани Тихановської - сформували склад Координаційної ради, яка має займатися процесом передачі влади. Однак, 25 серпня Конституційний суд Білорусі назвав Координаційну раду опозиції "неконституційною", а через деякий час було затримано або видворено з країни усіх членів її президії.

На свободі та в Білорусі залишалася Світлана Алексієвич. Також 18 вересня на волю також вийшов член страйкому МТЗ Сергій Дилевський.

Нагадаємо, раніше зникла соратниця Світлани Тихановської, член координаційної ради опозиції Марія Колесникова. Її родичі подали в міліцію заяву про зникнення жінки. 

Згодом опозиціонерку знайшли. За словами заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, членів Координаційної ради намагалися насильно видворити з Білорусі, однак Колесникова змогла залишитися в країні. 

У результаті жінку затримали та оголосили підозру за статтею 361 Кримінального кодексу Республіки Білорусь ("Спроба захоплення влади").

Loading...