Новини » Світ Читать эту новость на русском

Білорусь відклала запуск атомної електростанції на 2021 рік

Володимир Семашко ТАСС

Завантаження палива розпочнеться у серпні цього року

Посол Білорусі в Росії Володимир Семашко заявив, що запуск Білоруської атомної електростанції перенесли на наступний 2021 рік, передає БЕЛТА.

"Ми вважаємо, що в серпні приступимо до завантаження на перший реактор палива. І далі піде фізичний, а потім енергетичний пуск. Стоїть завдання у 2021 році (в першому кварталі, принаймні) повністю запустити в промислову експлуатацію перший енергоблок", -  зазначив Семашко.

Як відомо, раніше очікувалося, що перший енергоблок буде запущений в січні 2020 року. Потім його перенесли на липень, а в травні на атомну станцію доставили ядерне паливо. Ще на початку червня президент країни Олександр Лукашенко розповідав, що Білоруську АЕС запустять "протягом декількох днів".

"І не треба страждати, що її (електроенергію, - ред.) нікуди буде дівати. Народу віддамо! Будуть млинці пекти на електроплиті, будуть на автомобілях електричних їздити", - наголошував Лукашенко.

Новини за темою: Криза в енергетиці: Чому в Україні заговорили про зупинку атомних електростанцій

Раніше повідомлялося, що Міністерство енергетики та охорони навколишнього природного середовища України переглянуло прогноз балансу електроенергії на 2020 рік, повністю відмовившись від поставок із Білорусі, а також Росії.Loading...