live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Біля Нової Зеландії знайшли гігантський прісноводний заповідник під морським дном

Нова Зеландія Фото з відкритих джерел

Цей водоносний горизонт у майбутньому може допомогти запобігти посухам і пом'якшити наслідки зміни клімату

Під шаром морської води біля південних берегів Нової Зеландії знайшли величезний обсяг прісної води, який потребує найретельнішого вивчення. Про це повідомляє Science Alert.

Згідно з повідомленням, новітні методи сейсмологічної розвідки в комбінації зі скануванням за допомогою електромагнітних хвиль дозволили вченим виявити колосальний за обсягом водоносний горизонт, що у майбутньому може допомогти запобігти посухам і пом'якшити наслідки зміни клімату в найближчі роки.

"У нас є невеликий набір даних, на основі якого нам вдалося створити тривимірне моделювання водоносного горизонту. І воно вражає уяву - йдеться про величезну прісноводну систему, заховану під морським дном. Згідно з попередніми даними, обсяг прісноводного заповідника становить понад 2 тис. куб. км" , – сказав Джош Маунтджой, який брав участь у експедиції морської геології. 

Він зазначив, що вчені застосували технології дистанційного сканування, а також комп'ютерне моделювання, щоб отримати відомості про новий для науки водоносний горизонт. Тепер дослідники готуються до експедиції, яка дозволить краще вивчити знахідку.

Нагадаємо, раніше вчені з Німеччини пропонували залучити стада великих копитних тварин – коней, північних оленів і бізонів для боротьби з таненням вічної мерзлоти в Арктиці.

Loading...