Новини » Світ Читать эту новость на русском

Біля берегів Австралії знайшли підводний "хмарочос"

Він має півкілометрову висоту

Біля берегів Австралії на Великому барʼєрному рифі вчені знайшли окремий риф висотою в 500 метрів. Про це повідомляє CNN.

Відкриття зробило дослідницьке судно Falkor, яке вивчає океан навколо Австралії. Утворення зафіксували після сканування дна, яке транслювалося в прямому ефірі.

Риф має лезоподібний вигляд, його ширина в основі складає 1,5 кілометра.

Вчені вже встигли охрестити його підводним хмарочосом, оскільки він вище за такі будинки як Ейфелева вежа або Емпайр-Стейт-Білдінг в Нью-Йорку. До поверхні океану не вистачає 40 метрів.

На цій території є ще сім інших високих окремиз рифів, в тому числі риф на острові Рейн - важливе місце гніздування для зелених черепах.

"Стан наших знань про те, що відбувається в океані, дуже обмежений. Завдяки новим технологіям, які працюють нашими очима, вухами та руками в океані, ми маємо здатність досліджувати так, як ніколи раніше. Нові океанічні пейзажі відкриваються нам, розкриваючи екосистеми і різноманітні життєві форми, які ділять планету з нами", – повідомила Венді Шмідт, співзасновниця Інституту океану Шмідта.

Довідково: Великий бар’єрний риф ­­- найбільша у світі система коралових рифів, яка розташована в Кораловому морі, уздовж східного узбережжя Австралії, її протяжність – 2300 км.

Новини за темою: На Закарпатті у Невицькому замку виявили досі невідомий підвал

Як повідомлялося раніше, у Туреччині на дні Егейського моря знайшли унікальні артефакти, що доводять існування торгового шляху Мугла-Родос. Вік артефактів складає приблизно 4 тисячі років.Loading...