Бездіяльність та недбалість у зберіганні матеріалів: Reuters назвав попередні підсумки розслідування вибуху в Бейруті

Вулиці Бейруту AFP

За 6 місяців до вибуху було попередження про необхідність утилізації селітри

За результатами початкового розслідування, причиною вибуху в Бейруті стала бездіяльність та недбалість у зберіганні вибухонебезпечних матеріалів на портових складах. Про це пише Reuters з посиланням на офіційне джерело.

Як зазначається, пожежа почалась на 9-му складі і перекинулась на 12-й, де зберігалася аміачна селітра. Питання безпеки зберігання селітри розглядали декілька комітетів, але вони так і не видали указ про утилізацію цього легкозаймистого матеріалу.

За інформацією видання, за 6 місяців до вибуху було попередження про необхідність утилізації селітри, проте декілька комітетів так і не видали відповідний указ.

Генеральний директор ліванської митниці стверджує, що митниця відправила до судових органів 6 документів, аби перемістити селітру, але не отримала від них відповіді.

Так, протягом 2016-2017 років ліванська митниця зверталась до суду щодо переміщення або продажу нітрату амонію, аби гарантувати безпеку порту.

Новини за темою: Сотні тисяч людей втратили домівки: У Бейруті попередньо оцінили фінансові збитки від вибуху

Нагадаємо, напередодні в порту Бейрута, столиці Лівану, протягом 15 хвилин прогриміли два потужні вибухи, внаслідок яких пошкоджено десятки будівель. 

За попередньою інформацією, вибухнуло 2,7 тонни нітрату амонію (аміачної селітри), які зберігали в порту без дотримання заходів безпеки.

Loading...