Азербайджан заявив про взяття міста Фізулі і ще семи населених пунктів

Президент Азербайджану Ільхам Алієв Фото з відкритих джерел

Під контроль Баку повернулися села Гочахмедлі, Чімен, Джуварли, Пірахмедлі, Мусабейли, Урекан, Деделі Фізулінського району

У суботу, 17 жовтня, президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про взяття під контроль азербайджанської армії міста Фізулі (Нагірний Карабах) та 7 сіл району. Про це повідомляє Sputnik Azərbaycan з посиланням на звернення Алієва до народу. 

"Місто Фізулі звільнене від окупації, Фізулі – наш, Карабах – це Азербайджан! Сердечно вітаю весь азербайджанський народ з цієї нагоди", - заявив Алієв. 

Крім цього, азербайджанська армія взяла під контроль села Гочахмедлі, Чімен, Джуварли, Пірахмедлі, Мусабейли, Урекан, Деделі Фізулінського району.

Зауважимо, місто Фізулі 23 серпня 1993 року місто підпало під вірменські сили під час Нагірно-Карабаської війни. Відтоді місто перебувало під управлінням частини Гадрутської області невизнаної Республіки Арцах.

Новини за темою: В Азербайджані під обстріл потрапила похоронна процесія, є жертви

За словами Ільхама Алієнва, за цей час в місті Фізулі були знищенні низка будівель та зруйновані азербайджанські релігійні пам'ятники. 

"За тридцять років вірменської окупації у Фізулі не залишилося жодної цілої будівлі, зруйновані наші релігійні пам'ятники. Вірмени здирали покрівлі будинків, зносили віконні рами. Фізулі є свідком вірменського фашизму", - зазначив президент Азербайджану. 

Нагадаємо, перед цим представники влади Вірменії та Азербайджану звинуватили один одного в ракетних обстрілах, які відбулися у ніч на 17 жовтня. У результаті військових дій цієї ночі загинули щонайменше 12 осіб, а ще 40 - отримали поранення. 

Як повідомляли раніше, конфлікт між Вірменією та Азербайджаном загострився 27 вересня після початку бойових дій в Нагірному Карабаху.

Згодом, майже після двох тижнів регулятиних обстрілів, міністри закордонних справ Вірменії та Азербайджану в Москві домовилися про перемир'я між країнами. Однак, наступного дня домовленості були порушені, а обстріли в Нагірному Карабаху продовжилися. 

Loading...