live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Австрія представила план пом'якшення карантину

Фото - flickr.com

Наступного тижня планується відновити роботу невеликих магазинів

Влада Австрії представила план поступового ослаблення карантину, введеного в країні для боротьби з пандемією коронавірусу. Про це повідомив канцлер Австрії Себастьян Курц, виступ якого розміщено у нього в Twitter.

Зазначається, що з наступного тижня планується відкрити деякі торгові точки.

"Наша мета полягає в тому, щоб з 14 квітня маленькі магазини площею до 400 кв. м змогли знову відкритися, зрозуміло, при дотриманні суворих заходів безпеки. Це стосується носіння масок і дезінфекції, а також допуску обмеженого числа покупців", - сказав Курц.

За його словами, також мають запрацювати садові ринки і магазини товарів для дому та ремонту. Канцлер допускає, що більше компаній можуть відновити роботу з 1 травня. Зокрема йдеться про всі магазини і торгові центри, а також перукарні.

Втім, за його словами, там теж доведеться дотримуватися запобіжних заходів.

Крім того, до середини травня планується поступово відкривати ресторани і готелі, але рішення про ці заходи буде прийнято тільки в кінці квітня, зазначив Курц.

При цьому онлайн-навчання у школах продовжиться принаймні до середини травня, а заборони на масові заходи будуть діяти до кінця червня.

Канцлер також підкреслив, що пом'якшення карантину можливе тільки за умови, якщо громадяни продовжать дотримуватися соціальної дистанції та запобіжних заходів.

"Є чотири причини залишати будинки: по-перше, для походу на роботу, по-друге, для походу за покупками, по-третє, на допомогу іншим людям, по-четверте, для прогулянки на свіжому повітрі або занять спортом. Чим ретельніше ми дотримуватимемося цих правил, тим швидше ми зможемо скасувати обмеження", - додав він.

Канцлер заявив, що Австрія може дозволити собі пом'якшити режим карантину, оскільки вона ефективніше інших відреагувала на поширення захворювання.

"Ми продемонстрували швидку реакцію, і це дало нам змогу уникнути гіршого сценарію. Це дає нам можливість вийти з цієї ситуації швидше", - сказав Курц.

Надзвичайні заходи з боротьби з коронавірусом набрали у країні сили 16 березня.

Раніше повідомлялося, що австрійський уряд хоче послабити карантинний режим, і для цього запровадити відслідковування даних місця розташування громадян, використовуючи їхні мобільні телефони.

 

Loading...