Астрономи NASA розповіли про нову загадку Плутона

Плутон. Фото: NASA

Матеріали для дослідження передала група астронавтів після прольоту зонда New Horizons неподалік від об’єкт

Група астрономів з Лабораторії реактивного руху NASA у Каліфорнії виявили на Плутоні туман невідомого походження, передає dni24.

Вчені відзначають, що подібне явище було відмічено на найбільшому місяці Сатурна — Титані. Матеріали для дослідження передала група астронавтів після прольоту зонда New Horizons неподалік від об’єкта. Над поверхнею Плутона був помічений серпанок невідомого походження.

Новини за темою: Японські вчені вважають, що під поверхнею холодного Плутона зберігається теплий океан води

Планетолог Бонні Бураті заявляє, що раніше подібного явища над планетою ніколи зафіксовано не було. Учених більшою мірою цікавить причина утворення туману в даній області. "Імовірно, потрібно говорити про таке явище, як на Титані. Необхідно встановити зв’язок між цими об’єктами", — ділиться думками Бураті. Досліджуваний космічний об’єкт привертає до себе увагу науковців з-за схожості з великим місяцем Сатурна.

Експерти вже досліджували поверхню і з’ясували, що вона аналогічно, як і на Плутоні, покрита дюнами, морями, озерами, але склад відрізняється від земного.

Новини за темою: Атмосфера Плутона може повністю зникнути протягом десяти років

Фахівці з університету роблять припущення, що органічні молекули, які знаходяться в атмосфері, з часом виявляються на поверхні водойм.

Нагадаємо, глава NASA буде добиватися повернення Плутону "статусу планети".

Loading...