Новини » Світ Читать эту новость на русском

Астероїд розміром з автобус пролетів на рекордно близькій відстані від Землі

Наступного разу астероїд наблизиться до Землі 13 листопада 2052 року

 
NASA

Небесне тіло промайнуло на відстані менше ніж 400 кілометрів від планети

У п'ятницю, 13 листопада, космічний камінь 2020 VT4 розміром з автобус пролетів на рекордно малій відстані від Землі над південною частиною Тихого океану. Про це повідомляє Science Alert.

Як зазначається, розміри астероїда становлять приблизно 10 метрів у діаметрі. Це небесне тіло пролетіло біля планети на відстані трохи менше ніж 400 кілометрів, що стало рекордним показником.

За попередньою інформацією, максимальне зближення астероїда із Землею відбулося приблизно о 17:20 за всесвітнім часом в п’ятницю, 13 листопада, біля островів Піткерн. Неозброєним оком VT4 2020 можна було б побачити як "зірку" третьої величини на південь від Тасманії.

Новини за темою: NASA розпочало збірку космічної станції "Люсі", яка досліджуватиме астероїди Юпітера

Також стало відомо, що небесне тіло пройшло через сферу геостаціонарних супутників і зачепило кільце низької навколоземної орбіти. Однак супутник та МКС, які перебували над Південною Атлантикою, не постраждали. 

Очікується, що наступного разу VT4 2020 пролетить поблизу Землі 13 листопада 2052 року, однак на відстані більш як 2 мільйони кілометрів. 

Нагадаємо, у вересні астероїд 2020 SW розміром 4,4-9,9 метра у довжину пролетів неподалік Землі на відстані приблизно 22 тисячі кілометрів. Для порівняння у середньому відстань між Місяцем та планетою Земля становить 384 000 км.

Loading...