Новини » Світ Читать эту новость на русском

Археологи знайшли у Норвегії руїни "будинку богів"

Руїни "будинку богів" у Норвегії Фото з відкритих джерел

За словами археолога з університетського музею Бергена, це "перший норвезький храм, знайдений у країні"

У Норвегії дослідники виявили руїни 1200-річного язичницького храму доби вікінгів. Про це пише Science Alert.

За інформацією науковців, знахідка - це велика дерев’яна будівля близько 14 метрів завдовжки, 8 метрів завширшки та близько 12 метрів заввишки. Вчені вважають, що будівля була створена наприкінці VIII століття. Її використовували для поклоніння і жертвоприношення богам під час сонцестояння в середині літа і в середині зими.

За словами археолога з університетського музею Бергена Соррена Дінхоффа, це "перший норвезький храм, знайдений у країні".

"Ми вперше знайшли один із цих дуже незвичайних, дуже гарних будинків. Ми знаємо їх зі Швеції, і ми знаємо їх з Данії … Це показує, що вони також існували в Норвегії", - сказав Соррен.

Науковець зауважив, що "будинок богів" у норвезькій Осі має схожі елементи із християнською базилікою.

"Це сильніший вираз віри, ніж усі маленькі культові місця. Ймовірно, це якось пов’язано з певним класом суспільства, який збудував їх як справжнє ідеологічне шоу", - додав Соррен.

Наостанок експерт підкреслив: попри те, що дерев’яного будинку вже давно немає, збережені отвори в стовпах демонструють його форму. 

Характерними ознаками також є скупчення ям для приготування їжі на релігійні свята і численні кістки.

Новини за темою: Відео дня: У Єгипті археологи розкрили саркофаг із 2600-річною мумією

Нагадаємо, раніше в одному з найбільших давньоєгипетських некрополів Саккарі, в 30 км на південь від Каїра, виявили велику кількість саркофагів, вік яких перевищує 2500 років.  

Loading...