Новини » Світ Читать эту новость на русском

Amnesty International визнала двох затриманих опонентів Лукашенка в'язнями совісті

Фото з відкритих джерел

Організація вимагає негайного звільнення всіх затриманих та неупередженого розслідування

Міжнародна організація Amnesty International визнала в'язнями совісті Віктора Бабарико та його сина Едуарда Бабарико, Сергія Тихановського, а також їхніх соратників і блогерів, яких затримали раніше в Білорусі. Про це повідомляє Інтерфакс

"Amnesty International вважає Сергія Тихановського і вісім осіб, заарештованих разом з ним (Євгенія Резниченко, Дмитро Фурманов, Володимир Наумік, Вергілій Ушаков, Олександр Аранович, СергіЙ Калмиков, Василь Бобровський і Артем Саков), в'язнями совісті, оскільки вони потрапили за ґрати тільки в зв'язку з мирним здійсненням своїх прав", - йдеться в спеціальній заяві, яку надав незареєстрований в Білорусії правозахисний центр "Весна".

Крім того, в заяві організації зауважено, що в'язнями совісті стали Віктор і Едуард Бабарико, "які переслідуються тільки за мирне вираження своїх політичних поглядів".

Новини за темою: Лукашенко планує змінити Конституцію Білорусі

Також Amnesty International  засуджує масове переслідування блогерів і журналістів, зокрема Сергія Багрова, Сергія Латинського, Ігоря Лосика, Володимира Неронського, Сергія Петрухіна і Володимира Цигановіча. В організації наголосили, що всі вони є в'язнями совісті і повинні бути негайно і беззастережно звільнені.

"Білоруська влада повинні припинити кримінальне переслідування, залякування та репресії проти опонентів Олександра Лукашенка і їх прихильників, активістів громадянського суспільства та незалежних ЗМІ", - підкреслює Amnesty International.

У заяві Amnesty International зазначено, що посилення репресій проти права на свободу вираження поглядів, прав на мирні зібрання та асоціації в контексті майбутніх виборів виявило багато інших проблем з правами людини, зокрема, дискримінацію жінок, яка іноді доходить до форми відвертої мізоґінії, і це все широко транслюють найбільші державні ЗМІ.

"Влада повинна оперативно, докладно, об'єктивно, ефективно і прозоро розслідувати всі повідомлення про надмірне використання фізичної сили співробітниками правоохоронних органів і жорстоке поводження з затриманими, а також всі випадки погроз, нападів і образ", - сказано в документі.

Новини за темою: Лукашенко звинуватив Росію у втручанні у внутрішні справи Білорусі

Нагадаємо, раніше чинний лідер Білорусі Олександр Лукашенко визнав, що "дав сигнал" для затримання одного зі своїх опонентів на президентських виборах - блогера Сергія Тихановського.

Loading...