Американські вчені розробили слуховий апарат вартістю 1 долар

Пристрій можна буде зібрати самостійно

Слуховий апарат вартістю 1 долар Sci Tech Daily

У США науковці Технологічного інституту штату Джорджія розробили пристрій для посилення слуху, який коштуватиме близько 1 долара. Про це повідомляє Sci Tech Daily.

Зазначається, що апарат LoCHAid можна буде зібрати самостійно з готових деталей та корпусу, надрукованим на 3D-принтері. Знизити вартість пристрою вченим вдалося завдяки відмові від дорогих цифрових сигнальних процесорів та встановленню замість них електронних фільтрів для регулювання частотних параметрів. Таким чином дослідники хочуть допомогти сотням мільйонів людей похилого віку у всьому світі, які не можуть дозволити собі існуючі слухові апарати для вирішення проблем зі слухом.

Як повідомляють розробники, пристрій відповідає більшості цільових показників Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо слухових апаратів, спрямованих на легку та середню вікову втрату слуху. "Завданням, яке ми поставили перед собою, було побудувати мінімалістичний слуховий апарат, визначити, наскільки він буде хорошим, і запитати, наскільки корисним він буде для мільйонів людей, які могли б ним користуватися", – сказав М. Саад Бамла, один із науковців, які працююють над створенням апарату.

Водночас учені зауважили, що серед мінусів пристрою – його розмір, адже він більший, ніж у аналогів. Очікуваний термін служби пристрою – 1,5 року, а змінювати батарейки доведеться раз на три тижні. Проте розробники працюють над його апарату й незабаром планують випустити його компактну версію та перейти до клінічних випробувань.

Новини за темою: Вчені знайшли нову екзопланету розміром із Землю

Раніше повідомлялося, що американські вчені змогли клонувати коня Пржевальського, який помер близько 20 років тому. До проведення клонування ген померлого коня кілька десятків років зберігали в морозильній камері.

Loading...