Голова Одеської ОДА просить Кабмін визнати ситуацію з танкером Delfi надзвичайною

Танкер "Делфі" АМПУ

Танкер хочуть підняти у найкоротші терміни, тому що за загальною процедурою на це може піти щонайменше три місяці

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций просить Кабінет міністрів України визнати ситуацію з танкером Delfi, який затонув біля берегів Одеси, надзвичайною, та надати дозвіл на примусове підняття судна за спрощеною процедурою. Про це він написав у Facebook.

"20 липня сплинув граничний термін, відведений капітаном морського порту Одеса Кирилом Цюпко для підйому та віддалення аварійного танкера Delfi з узбережжя Одеси. Судновласник вже двічі категорично відмовився передати права на підйом аварійного судна державним структурам та вкотре просить продовження строків ліквідації танкера. Цього разу до 10 серпня. Цій історії необхідно покласти край. Продовжувати судновласнику терміни ліквідації аварії - не можна. Далі має втручатись АМПУ (Адміністрація морських портів України, - ред.)", - зазначив Куций.

Він додав, що за загальною процедурою, необхідно провести конкурс і визначити підрядника для ліквідації танкера, але на це може піти щонайменше три місяці.

"Ми вже не можемо так довго чекати! Восени розпочнеться сезон штормів і тоді судно буде неможливо прибрати через погодні умови. Саме тому я звернувся до Кабінету міністрів України із проханням визнати цю ситуацію, як надзвичайну (щоб підняти танкер у найкоротші терміни, - ред.)", - наголосив голова Одеської ОДА.

Зазначимо, власник танкера Delfi двічі відмовлявся передавати права на його підйом державі.

Новини за темою: Зеленський прибув до Одеси з перевіркою, як прибирають танкер "Делфі"

Раніше повідомлялося, що затонулий біля узбережжя Одеси танкер Delfi не можуть підняти, оскільки судно занадто важке. Тому для початку вирішено відкачати воду з його корпусу.

Loading...