За фактом погроз українським угорцям порушили кримінальну справу, - Клименко

Голова Національної поліції України Ігор Клименко Фото з відкритих джерел

Зловмисникам загрожує покарання у вигляді штрафу або до трьох років позбавлення волі

Глава Національної поліції Ігор Клименко заявив, що за фактом погроз українцям угорського походження правоохоронці розпочали кримінальне провадження. Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

"Відео провокативного виступу невстановлених осіб у масках поширили кілька закарпатських інтернет-ресурсів. Дії невідомих кваліфіковані як порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками", - сказав Клименко.

За цим фактом події розпочато розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України.

Як зазначається, за розпалювання національної ворожнечі та ненависті передбачено покарання від штрафу до трьох років позбавлення волі.

"Україна – демократична держава, де не повинно бути місця для екстремістських висловлювань і утисків громадян за будь-якою ознакою. Ми уважно переглянули ролик, де невідомі у масках погрожують українцям угорського походження, і проводимо заходи для встановлення та затримання провокаторів", - наголосив глава Нацполіції.

Новини за темою: МЗС Угорщини звернеться до НАТО для обговорення обшуків угорців на Закарпатті

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що українські правоохоронці будуть жорстко переслідувати провокаторів, які виступають із погрозами на адресу громадян угорського походження.

Loading...