В Ужгороді знайшли рідкісну європейську монету, якій близько 1000 років

Денар був викарбуваний в королівстві хорватів та угорців за часів правління короля Кальмана (Коломана І)

Денар Калмана, якому близько 1000 років Mukachevo.net

Закарпатські археологи виявили середньовічну монету, денар Кальмана, яка була викарбована на межі XI-XII сторіч в королівстві хорватів та угорців. Про це повідомляє Мukachevo.net.

Згідно з повідомленням, знайдена монета майже у відмінному стані. На аверсі по колу – напис, схожий на CALMAN RE (X).

"Денар. Угорське королівство. Це найбільш рання середньовічна монета, що виявлена на території Ужгородського замку під час археологічних досліджень", – розповів кандидат історичних наук Ужгородського національного університету, археолог Володимир Мойжес.

Як зазначається, викладачі ВНЗ спільно зі студентами досліджують руїни церкви Святого Юрія на території Ужгородського замку. Саме у цих криптах свого часу ховали представників знатного роду Другетів, яким належала фортеця і місто до кінця XVII століття та інших знатних городян.

Одну із крипт вдалось розкопати до рівня її підлоги. В ній було виявлено медальйон, хрестик, застібки, чисельні заклепки від трун, а також цікавий артефакт – шаблю XVI ст.

Шабля XVI століття Mukachevo.net

Довідка:

Коломан I (Кальман Книжник) – король Угорщини з 1095 року та Хорватії з 1097 року. У 1112 році з метою встановлення дружніх відносин з Київською державою одружився з Євфимією, дочкою Володимира Мономаха. Втручався в міжусобну боротьбу українських князів, захопив частину Закарпаття. 1099 року зробив спробу загарбати Галичину, але був розгромлений військами князів Володаря і Василька Ростиславичів у битві над Вягром біля Перемишля.

Новини за темою: Ще шість монет: На Житомирщині знайшли нові фрагменти скарбу періоду Київської Русі

Нагадаємо, раніше у Миколаївській області археологи розкопали перстень часів Османської імперії. Вчені припускають, що прикраса належала онукові султана Сулеймана. Срібна з позолотою прикраса має гравіювання османською мовою: "Аллах, я – твій слуга".

Loading...