В Ужгороді знайшли рідкісну європейську монету, якій близько 1000 років
Денар був викарбуваний в королівстві хорватів та угорців за часів правління короля Кальмана (Коломана І)
Закарпатські археологи виявили середньовічну монету, денар Кальмана, яка була викарбована на межі XI-XII сторіч в королівстві хорватів та угорців. Про це повідомляє Мukachevo.net.
Згідно з повідомленням, знайдена монета майже у відмінному стані. На аверсі по колу – напис, схожий на CALMAN RE (X).
"Денар. Угорське королівство. Це найбільш рання середньовічна монета, що виявлена на території Ужгородського замку під час археологічних досліджень", – розповів кандидат історичних наук Ужгородського національного університету, археолог Володимир Мойжес.
Як зазначається, викладачі ВНЗ спільно зі студентами досліджують руїни церкви Святого Юрія на території Ужгородського замку. Саме у цих криптах свого часу ховали представників знатного роду Другетів, яким належала фортеця і місто до кінця XVII століття та інших знатних городян.
Одну із крипт вдалось розкопати до рівня її підлоги. В ній було виявлено медальйон, хрестик, застібки, чисельні заклепки від трун, а також цікавий артефакт – шаблю XVI ст.
Довідка:
Коломан I (Кальман Книжник) – король Угорщини з 1095 року та Хорватії з 1097 року. У 1112 році з метою встановлення дружніх відносин з Київською державою одружився з Євфимією, дочкою Володимира Мономаха. Втручався в міжусобну боротьбу українських князів, захопив частину Закарпаття. 1099 року зробив спробу загарбати Галичину, але був розгромлений військами князів Володаря і Василька Ростиславичів у битві над Вягром біля Перемишля.
Нагадаємо, раніше у Миколаївській області археологи розкопали перстень часів Османської імперії. Вчені припускають, що прикраса належала онукові султана Сулеймана. Срібна з позолотою прикраса має гравіювання османською мовою: "Аллах, я – твій слуга".