МЗС України викликало угорського посла через загострення ситуації на Закарпатті

Глава МЗС України Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Кулеба пояснив, що слідчі дії були спрямовані проти окремих громадян, а правоохоронці діяли в межах своїх повноважень

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у вівторок, 1 грудня, викликав угорського посла Іштвана Ійдярто, аби обговорити ситуацію на Закарпатті та відносини між країнами. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

"Глава українського зовнішньополітичного відомства закликав угорську сторону уникати кроків та заяв, які не відображають дійсності і створюють деструктивну емоційну напругу в українсько-угорських відносинах. Міністр назвав неприпустимою ситуацію, коли громадяни України - депутати об'єднаних територіальних громад на своєму інавгураційному засіданні співають національний гімн будь-якої іншої іноземної держави, зокрема Угорщини", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: На Закарпатті поширюють відео з погрозами угорцям. Аваков відреагував

Окрім цього, Дмитро Кулеба заявив, що проведені нещодавно обшуки в Закарпатській області відбуваються в межах повноважень СБУ щодо окремих громадян і вони жодним чином не спрямовані проти угорської національної меншини.

"Будь-які твердження про те, що в Україні нібито має місце "залякування" угорської громади або її частини, є безпідставною спекуляцією. В Україні як правовій державі діє принцип індивідуальної, а не колективної відповідальності", - наголосив очільник МЗС.

Новини за темою: За фактом погроз українським угорцям порушили кримінальну справу, - Клименко

Він додав, що всі громадяни України рівні перед законом незалежно від національності та етнічного походження, а угорські українці є невід'ємною частиною українського суспільства.

Новини за темою: МЗС Угорщини звернеться до НАТО для обговорення обшуків угорців на Закарпатті

Нагадаємо, 30 листопада Товариство угорської культури Закарпаття (ТУКЗ) заявило, що Служба безпеки України провела обшуки в кількох угорських установах Закарпаття і в будинку голови товариства Ласло Брензовича.

Під час обшуків на підставі рішення Запорізького суду з посиланням на кримінальну справу, яку раніше було порушено за звинуваченням у сепаратизмі, шукали докази діяльності, спрямованої на підрив територіальної цілісності країни, насильницьку зміну кордонів і нанесення збитку державі. Однак ТУКЗ вважає, що насправді це запланована схема, побудована на сфабрикованих політичних звинуваченнях.

Пізніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна попросила ОБСЄ направити моніторингову місію на Закарпаття у зв'язку з ситуацією, що там склалася.

Loading...