Україна вручила послу Угорщини ноту протесту через агітацію Сіярто на місцевих виборах

Міністерство закордонних справ

фото - з відкритих джерел

У відомстві вкотре закликають угорську сторону поважати законодавство України

Міністерство закордонних справ України вручило послу Угорщини Іштвану Ійдярто ноту протесту через політичну агітацію угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах України 25 жовтня 2020 року. Про це йдеться в коментарі речниці МЗС

"Угорському дипломату доведено позицію МЗС щодо неприпустимості виголошення у публічному просторі заяв офіційними особами Угорщини, особливо у день виборів, коли зобов'язує виборча тиша, із закликами до громадян України угорського походження голосувати за Партію угорців – "Товариство угорської культури Закарпаття", - пояснили в зовнішньополітичному відомстві.

Новини за темою: На Закарпатті за проведенням виборів слідкує спецназ, залучено авіацію. Фото

Як зазначається, такі дії угорських посадовців суперечать статті 60 Закону України "Про місцеві вибори", а також статті 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборчій агітації.

Окрім цього, МЗС вкотре закликало угорську сторону поважати законодавство України і не вчиняти кроків, які свідчать про пряме втручання у внутрішні справи України та не відповідають добросусідському характеру українсько-угорських відносин.

Новини за темою: В Закарпатській області до підрахунку голосів долучилася одна із кандидатів

Нагадаємо, у суботу, 25 жовтня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав угорців Закарпаття підтримати на місцевих виборах політичну силу КМКС "Партія угорців України". 

Згодом Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко засмучене тим, як офіційний Будапешт "нахабно підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи України" через агітацію чиновників на місцевих виборах.Loading...