Новини » Ужгород Читать эту новость на русском

Борто: Співробітники СБУ закрилися з людьми в будинку лідера партії угорців в Україні Брензовича і нікого звідти не випускають

Йосип Борто Фото з відкритих джерел

Заступник голови Закарпатської облради, член партії закарпатських угорців KMKSZ Йосип Борто розповів про ситуацію з обшуками, які співробітники Служби безпеки України проводять в офісах одного з лідерів угорської громади Василя Брензовича.

Раніше голова Закарпатської "Опозиційної платформи - За життя" Іван Чубирко розповів, що Служба безпеки України проводить обшуки у одного з лідерів угорської громади на Закарпатті Василя Брензовича, щоб змусити вступити в коаліцію зі "слугами народу". Чубирко підкреслив, що ці обшуки можуть бути пов'язані з небажанням партії угорців вступати в коаліцію з провладною партією "Слуга народу" в облраді. Він засудив дії силовиків і закликав припинити політичний тиск.

Борто повідомив, що правоохоронці закрилися в будівлях, які мають відношення до голови угорської громади на Закарпатті, ще з ранку понеділка, 30 листопада. 

"О 09:00 почалися рейди працівників СБУ в об'єктах і будівлях, які пов'язані з головою партії КМКС Василем Брензовичем. Ці чотири локації - офіси організації спільноти та партії КМКС в Ужгороді, офіс благодійного фонду, будівля угорського інституту імені Ференца Ракоці II і, власне, будинок Брензовича", - розповів Борто.

Він повідомив, що не знає про причини і підстави обшуків в цих будівлях. Однак зазначив, що співробітники СБУ закрилися разом з людьми, які перебувають там, і нікого не випускають.

"Не знаємо ми причини, підстави, тому що після того як працівники увійшли в ці будівлі, вони закрилися і нікого туди не пускають, нікого звідти не випускають, об'єкти під охороною і ніяких контактів з цими людьми, які там могли виявитися, немає. Ми не знаємо, що там відбувається. В одній з будівель обшуки вже закінчені, в інших об'єктах обшуки ще тривають", – додав Борто.

Також він додав, що для проведення таких обшуків має бути постанова суду з погодженням прокуратури, в яких повинні бути вказані всі підстави для подібних рейдів.