У Тернополі дві жінки вдавали соцпрацівників та обкрадали пенсіонерів

Жертвами шахрайок стали шість мешканців міста

У Тернополі правоохоронці спіймали двох жінок, які представлялися працівниками соцзабезу, розповідали про грошову реформу літнім людям, а тоді шляхом обману заволодівали грошима пенсіонерів. Про це повідомляє пресслужба  Національної поліції Тернопільської області.

Згідно з повідомленням, однією із жертв зловмисниць стала 75-річна мешканка Тернополя. Вона зустріла двох невідомих жінок на вулиці, які й почали цікавитися, чи чула вона щось про обмін грошей. Мовляв, гривні найближчим часом будуть вилучені з обігу, натомість за все потрібно буде розраховуватися євровалютою. Дізнавшись, що пенсіонерка мешкає одна, "соціальні працівниці" просилися до квартири, аби доступно пояснити хід грошової реформи. Після таких відвідин з помешкання літньої жінки зникли усі заощадження – понад 195 тис. гривень.

Як зазначається, під час досудового розслідування було встановлено два факти шахрайських дій та чотири крадіжки, вчинені зловмисницями. Жінки діяли за наперед спланованим сценарієм: одна з них залишалася розповідати жертві про так звану "грошову реформу", а інша в цей час шукала в квартирі гроші. Якщо ж не вдавалося знайти, пропонували стареньким вигідний обмін гривень на євро, що насправді були сувенірними.

Відомо, що люди, які впускали "соціальних працівниць" втратили від 10 до майже 200 тис. гривень. Також правоохоронці встановили, що до серійних крадіжок та шахрайств причетні дві мешканки Мукачева Закарпатської області, 1978 та 1990 років народження. Їм оголошено про підозри за ч. 2 та 3 ст. 185 (крадіжка) та ч. 2 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, у Львові правоохоронці викрили забудовника, який розробив шахрайську схему продажу в інтернеті квартир в недобудованому житловому комплексі. Чоловік не мав жодного дозвільного документу на будівництво, проте створив вебресурс для продажу квартир зі 100% передоплатою.

Loading...