У рівненському бурштині знайшли унікального жука

Telmatophilus sidorchukae Invertebrate Zoology

Новий вид отримав назву Telmatophilus sidorchukae

У Рівненській області в шматку бурштину знайшли новий вид жука із сімейства сховоїдів. На думку вчених, комахи цього роду з'явилися приблизно понад 30 мільйонів років тому. Про це йдеться у науковій статті в журналі Invertebrate Zoology.

Як зазначається, жука-сховоїда виявили вчені з України та Російської Федерації. Комаха заховалася у бурштині, який був знайдений в заплаві річки Веселуха на північному заході Рівненської області.

За словами науковців, це перший викопний вид Telmatophilus. Жуки цього роду вперше з'явилися у пізньому еоцені - приблизно 37-33 млн років тому. За попередньою інформацією, виникнення роду пов'язане з широким розповсюдженням напівзанурених рослин, на яких харчуються Telmatophilus. Цьому сприяла поява озер на півночі Євразії після похолодання, що почалося в другій половині еоцену.

Новини за темою: На Рівненщині спіймали поліцейського, який покривав незаконний видобуток бурштину

Наразі новий вид отримав назву Telmatophilus sidorchukae - на честь дослідниці Катерини Сидорчук, яка загинула минулого року. Зазначається, що її методи використовувалися при обробці зразка.

Telmatophilus sidorchukae Invertebrate Zoology

Telmatophilus sidorchukae Invertebrate Zoology

Також науковці запевнили, що новий вид схожий на сучасних жуків Telmatophilus typhae, однак між ними є низка відмінностей.

Новини за темою: У стародавньому бурштині знайшли комаху із дивними гігантськими антенами

Нагадаємо, раніше в австралійському штаті Вікторія знайшли пару рідкісних мух, які застигли в бурштині 41 мільйон років тому. За словами вчених, комахи були на самому початку пристрасті, коли потрапили у клейку деревну смолу. У такому вигляді вони збереглися до наших днів.Loading...