На Рівненщині спіймали чорних копачів, які видобували бурштин на території лісгоспу

Під час видобутку використовували небезпечну для навколишнього середовища технологію

У Рівненській області співробітники Служби безпеки України затримали угруповання чорних копачів, які займалися незаконним видобутком бурштину-сирцю на території Дубровицького держлісгоспу. Про це повідомляє пресслужба СБУ

Згідно з повідомленням, незаконний промисел організували мешканці кількох сіл Рокитнівського району, які використовували небезпечну для навколишнього середовища технологію гідрозмиву ґрунту. Незаконно видобутий "сонячний камінь" зловмисники реалізовували місцевим перекупникам.

Як зазначається, 15 учасників угрупування викрили на місці нелегальної розробки. У ділків виявили 10 дизельних мотопомп та понад 20 кілограмів бурштину, який вони встигли видобути під час "зміни".

Новини за темою: СБУ викрила "металеві" оборудки на львівському заводі "Укрзалізниці"

Слід зауважити, що під час вилучення технологічного обладнання і бурштину місцеві мешканці намагалися чинити спротив співробітникам СБУ.

За фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 240-1 (незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину) Кримінального кодексу.

Новини за темою: В Україні викрили схему розкрадання 20 млн грн на будівництві Національного тенісного центру

Нагадаємо, нещодавно в Рівненській області в шматку бурштину знайшли новий вид жука із сімейства сховоїдів. На думку вчених, комахи цього роду з'явилися приблизно понад 30 мільйонів років тому.

 

Loading...