Зимова сесія ПАРЄ закінчилася: Які підсумки суперечок щодо Росії

ПАРЄ. Фото: Council of Europe/Ellen Wuibaux/Flickr

Росія ніколи не погодиться з постулатами РЄ щодо Криму, - заявив віце-спікер ПАРЄ Толстой

Завершилася зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи - перша в 2020 році. За її підсумками можна сказати, що Кремль серйозно витратився, передає Foreignpolicy.

Згідно з повідомленням, Москві довелося сплатити борги з членських внесків до бюджету Ради Європи в загальній сумі близько 100 млн євро, з яких 33 млн євро - борг за 2019 рік, 55 млн євро "плюс відсотки" - за 2017–2018 роки.

Окрім цього, для Росії одним з основних підсумків зимової сесії ПАРЄ-2020 стало призначення на посаду віцеспікера Петра Толстого. Його обрання, яке було проголосовано з великими зусиллями і тільки з другої спроби, автоматично поставило під сумнів національні делегації країн, які віддали за нього свій голос.

Новини за темою: Зимова сесія ПАРЄ: Асамблея ввела новий порядок накладення санкцій, зробивши себе імпотентним органом

Тепер є побоювання, що Толстой почне закликати до необхідності легалізації анексії Криму і легітимізації так званої "ЛДНР" не тільки як глава російської делегації, але і як заступник голови ПАРЄ.

Головним підсумком п'яти днів пленарних засідань ПАРЄ-2020 стала резолюція про стан моніторингової процедури, в якій Росія виступає стороною Мінських домовленостей.

Новини за темою: ПАРЄ визнала РФ стороною Мінських домовленостей

"Кремль зобов'язали вжити ряд конкретних заходів для вирішення проблем, пов'язаних з порушеннями демократичних прав і свобод людини та верховенства права, як на території тимчасово окупованого Криму, так і по всій Росії. Резолюція ПАРЄ зобов'язала Москву виконати Мінські домовленості, припинити військове втручання та будь-яку підтримку збройних формувань на сході України. ПАРЄ зобов'язала Кремль зупинити анексію Криму, Південної Осетії і Абхазії, а також зажадала співпраці зі слідством щодо катастрофи рейсу МН17. Згідно резолюції ПАРЄ, Росія повинна припинити перешкоджати виконанню рішень Європейського суду з прав людини та вжити заходів для усунення порушень прав ЛГБТ-спільноти", - йдеться в повідомленні.

У свою чергу Толстой, після завершення зимової сесії ПАРЄ-2020 заявив, що Росія ніколи не погодиться з постулатами Ради Європи щодо Криму, проблем з порушенням прав ЛГБТ-спільноти та виконання рішень ЄСПЛ.

Новини за темою: Росія в ПАРЄ балансує між приниженням і образою, - ЗМІ

Подібне ставлення до рішень ПАРЄ стало відвертим "плювком" у бік ООН, РЄ, ПАРЄ та інших міжнародних організацій, які захищають права та свободи людей.

Нагадаємо, раніше глава делегації Росії і віцеспікер Держдуми Петро Толстой висловив жаль з приводу того, що нова делегація України в ПАРЄ упереджено ставиться до росіян.

"Хамство стосовно російської делегації продовжилося. Стиль, обраний українцями, прибалтами, поляками, британцями щодо Росії, який виражається у вкрай ворожих і упереджених звинувачення, в цьому році на майданчику ПАРЄ був продовжений", - сказав глава російської делегації в ПАРЄ.Loading...