Зустріч представників парламентів країн "нормандського формату" відбудеться найближчим часом, - Медведчук

Народний депутат Віктор Медведчук

"Опозиційна платформа - За життя"

Найближчим часом відбудеться зустріч представників парламентів країн "нормандського формату".  Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук, повідомляє NewsOne.

"Міжпарламентське фракційне об'єднання, яке створено у Верховній Раді 9 скликання, воно розпочало цю роботу, і називається воно "міжпарламентський діалог", далі, Україна, Росія, як би це комусь не подобалося, Франція і Німеччина, тобто йдеться про що, про парламентський вимір країн, держав "нормандського формату", - зазначив політик. 

Так, Віктор Медведчук нагадав, що презентацію мирного плану було проведено ще влітку 2019 року в Страсбурзі, Євросоюзі. Участь у презентації тоді взяли фактично представники всіх фракцій, обраних, нового Європарламенту. Після цього "Опозиційна платформа - За життя" провела зустріч у Парижі, в Сенаті, за участю не лише сенаторів, але й представників національних Зборів-Нижньої Палати. Також провели зустріч у Бундестазі. 

"Я зустрічався з паном Волошиним, ми зустрічалися і з представником ХДС, і з представниками Соціал-Демократів, і Альтернативи для Німеччини. Після цього ми зустрілися в березні. 10 березня, в Російській Федерації з представниками керівництва в Держдумі, зараз, до речі, кілька днів тому, за цим фактом вимагають, Печерський суд, відкриття кримінального провадження, і порушення кримінальної справи, тобто, в Сенаті там було нормально,  у Бундестазі теж, але тут же Росія, тому все природно, для нас це природно, ми до цього звикли", - додав народний депутат.  

Новини за темою: Після завершення коронакризи необхідно влаштувати зустріч у межах парламентського виміру "нормандського формату", – депутат Бундестагу

Віктор Медведчук також зазначив, що попри карантин, робота стосовно "нормандського формату" продовжується. Крім цього, невдовзі планується провести очні зустрічі. 

"Був карантин, і не тільки в Україні, як ви знаєте, він в усьому світі, на жаль, відвідало нас таке горе, загальне, і, зрозуміло, контакти крім електронкою, по телефону - вони тривають, але такі зустрічі, у нас повинна бути зустріч всіх 4 представників, всіх 4 парламентів: України, Росії, Франції та Німеччини. Це відбудеться найближчим часом, як тільки ось ці контакти, очні зустрічі стануть можливими з умовою пандемії та боротьби з коронавірусом. Ми вважаємо, і я з вами згоден, те, що прозвучало у вашому питанні, про те, що це дуже важливий формат, формат впливу, формат роз'яснення  того, що  необхідно зробити для реалізації Мінських угод мирного врегулювання. Тому що основний, це фундамент, порядок денний, це ті рішення, які приймаються парламентом", - підкреслив політик.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук зазначав, що після грудневого саміту лідерів "нормандської четвірки", за підсумками якого було підписано комюніке, в якому лідери чотирьох країн підтвердили прихильність Мінським домовленостям від 2015 року, в напрямку реалізації "Мінська" не зроблено нічого.