Зникнення Кернеса: Опитування свідчать, що у Фельдмана є всі шанси стати новим мером Харкова, – експерти

Геннадій Кернес Фото з відкритих джерел

У Харкові склалася вкрай нетипова ситуація напередодні місцевих виборів: мер міста Геннадій Кернес, який претендує на наступну каденцію, зник з публічного простору. Експерти не виключають, що зникненням Кернеса може скористатися його команда у Харківській міськраді, узурпувавши владу в місті.

Про це йшлося в ефірі телеканалу ZIK.

Зокрема, адвокат Анатолій Родзинський  упевнений, що інформація про здоров'я мера Харкова є суспільно важливою і має бути повідомлена харків'янам. А політолог Ростислав Балабан припускає, що замовчування інформації свідчить про надтяжкий стан Кернеса.

"Ця тиша ще раз доводить, що, на жаль, ситуація зі здоров’ям надзвичайно важка. Тому що ви ж бачите і по Фейсбуці, і по інших джерелах, що там, де люди хворіють навіть з апаратами, дають інтерв’ю", – сказав Ростислав Балабан.

Експерти не виключають, що замовчування про реальний стан Кернеса – політична змова оточення мера Харкова, яке намагається узурпувати владу в місті.

"Зрозуміло, що їм це потрібно, мається на увазі команді, яка йде за Кернесом. Для чого? Щоби виграти вибори. Без Кернеса вони програють, тому інформація максимально відсутня… Якщо Кернес хворий, переніс інсульт і перебуває у важкому стані, дай Бог, хай виздоровлює, та якщо суспільство про це дізнається, то все – ніяких рейтингів в "успішного Харкова", який йде за Кернесом немає", – зауважив Балабан.

Новини за темою: Так надовго не зникав навіть Кім Чен Ин: Геннадія Кернеса не бачили 38 днів

Конкуренцію Геннадію Кернесу може скласти депутат з фракції "Опозиційна платформа — За життя" Олександр Фельдман. За даними соцопитування, за Кернеса готові проголосувати 44,7% виборців міста, за Фельдмана — 32,1%. Водночас відповідаючи на питання, хто стане наступним мером Харкова після Геннадія Кернеса, 52,2% респондентів назвали Олександра Фельдмана.

"Для харків'ян, які підтримують Кернеса, для них сьогодні таким другим вибором є Фельдман. Тобто це людина, у якої коефіцієнт впізнаваності практично 100%, все місто гуляє в його екопарку і т. д., і т. п. Тому я думаю, що сьогодні саме Фельдман є такою альтернативою для виборця Кернеса, який, звичайно ж, бажаємо йому здоров'я, однак сьогодні електорат Кернеса, у зв'язку з його хворобою, мені здається, дещо дезорієнтований, розгублений, оскільки не розуміє, що з його кандидатом відбувається", – додав політолог Микита Трачук.

Опитування проводилося медіакомпанією "Час" 10-13 жовтня в Харкові. Метод опитування — вуличні інтерв'ю face-to-face. Загальна кількість респондентів — 1500 осіб. Ймовірна похибка не перевищує 3,2%.

Нагадаємо, громадський діяч Анатолій Родзинський повідомив, що після перенесеного COVID-19 міський голова Харкова Геннадій Кернес отримав інсульт і втратив можливість говорити.

Раніше в Харківській міській раді зробили офіційну заяву, де йшлося про те, що Геннадій Кернес наразі отримує лікування в берлінській клініці "Шаріте", його життю нічого не загрожує.

Також в заяві відсутність будь-яких звернень Геннадія Кернеса було пояснено тим, що в лікарні забороняють використовувати будь-які гаджети пацієнтам та відвідувачам. 

У середині вересня Харківська міська рада офіційно підтвердила, що мер Харкова Геннадій Кернес заразився COVID-19.

2 жовтня стало відомо, що Геннадій Кернес отримав негативний результат тесту на коронавірус COVID-19.

Loading...