Жванія заявив, що передавав через Клімкіна єврочиновникам хабар у 5 млн євро за підтримку Порошенка

Давид Жванія. Фото: УНІАН

Колишній народний депутат Давид Жванія, який у 2014 році входив в найближче оточення Петра Порошенка, заявив про те, що через тодішнього посла України у ФРН Павла Клімкіна передавав єврочиновникам хабар у розмірі 5 мільйонів євро за підтримку кандидатури Петра Порошенка на посаду президента України.

Про це він заявив у відео, розміщеному на Youtube, повідомляють "Вести".

"Безпосередньо я і Клімкін взяв участь у передачі 5 мільйонів євро через посольство України в Німеччині для одного високопоставленого в той час єврочиновника з метою забезпечення підтримки Порошенка в якості кандидата на пост президента України з боку ЄС", - заявив він.

Колишній депутат також розповів, як Порошенко, Турчинов та інші лідери Майдану прийшли до влади у 2014 році. Він назвав колишніх соратників злочинним угрупованням, яке, за його словами, із самого початку ставило за мету захопити владу для особистого збагачення.

"Ми фінансували Майдан, ми підігрівали протестні настрої в ЗМІ, зривали мирні ініціативи влади, вели сепаратні переговори з депутатами Партії регіонів, вели переговори з іноземними посольствами. У групу входили Мартиненко, Порошенко, Турчинов, Кличко. Кожен з яких долучив своє угруповання. Турчинов, наприклад, привів Пашинського і Парубія", - заявив він.

Жванія запевнив, що готовий дати свідчення органам слідства за всіма цими фактами.

Він також запевняє, що Порошенко став президентом у результаті консенсусу олігархів. Причому Порошенко нібито взяв на себе певні зобов'язання перед ними, які в більшості випадків відпрацював. В угоді, за словами Жванії, не брав участь тільки Ігор Коломойський, решта отримали свої корупційні квоти. При цьому, за словами політика, посада мера для Віталія Кличка була частиною цієї угоди.

"Порошенко за час перебування у владі отримав корупційним шляхом приблизно 4 мільярди доларів", - запевняє його колишній соратник.

Він також підтвердив, що подавав позов в Окружний адмінсуд Києва на заборону виїзду з країни колишнім керівникам. І не відкликав цей позов, як стверджує зараз НАБУ, хоча на нього чинили сильний тиск Порошенко і його оточення.

Loading...