Журналіст Кацман: "Закон про медіа 2693-д, що просувається "слугами" в Раді, - це не захист ЗМІ від влади, а захист влади від ЗМІ!"

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Законопроєкт про нові регуляторні принципи у сфері медіа, який схвалений на рівні парламентського комітету за більшості голосів від фракції "Слуга народу", спрямований на репресії ЗМІ та затикання рота журналістам, це закон не для захисту ЗМІ від влади, а закон на захист влади від ЗМІ.

Таку оцінку висловив у прямому ефірі телеканалу NEWSONE політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Ініціатор законопроєкту 2693-д Ткаченко вже став міністром культури, але його справу гідно продовжує новий глава комітету Потураєв, який "купував і продавав в цій країні медіа і журналістів пачками і сотнями", як він сам заявив ... Якщо коротко характеризувати, то після "доопрацювання" в законопроєкт додали більше репресивних заходів. Хочуть заткнути рот журналістам, розділити їх на правильних і неправильних, перепідпорядкувати всіх "ручній" Нацраді з питань телебачення і радіомовлення. Загалом зробити все, щоб була тільки одна правильна думка і ця думка Нацради! ... Справжній комсомол!", - підкреслив журналіст.

Він зауважив: юристи вже говорять про неконституційність нових положень законопроєкту, що стосуються повноважень Нацради.

"Тут порушення Конституції України, оскільки у Нацради з питань телебачення і радіомовлення не може бути конституційних повноважень щодо регулювання діяльності друкованих та електронних ЗМІ, для цього потрібно міняти саму назву цього конституційного органу і відповідно Основний Закон України", - інформував експерт.

Він також зазначив, що "вперше журналісти і менеджери ЗМІ різних політичних поглядів, різних медіагруп, різної спрямованості і навіть, можливо, прямо протилежних переконань в політиці підписали колективний лист проти прийняття цього закону".

"Ми також бачимо, що наш журналістський професійний союз - НСЖУ на чолі з Сергієм Томіленком, вперше, мабуть, за всю сучасну історію України, став при прийнятті закону про медіа на сторону журналістів, а не на бік влади. НСЖУ і Томіленко теж проти стискуванні прав медіа, поділу журналістів на "правильних і неправильних". А ви звернули увагу на тих, хто в профільному парламентському комітеті голосував за підтримку проєкту про медіа 2693-д? Організатор весіль, фахівець з атракціонів, блогер, сценарист ... Я просто хочу нагадати одну важливу істину: будь-яка влада, будь-яка (!) У війні з мас-медіа програє! А Україна просто зобов'язана виконувати підписану при договорі про Асоціацію з ЄС зобов'язання дотримуватися і розвивати принципи свободи слова і свободи думок!", - резюмував журналіст Володимир Кацман.Loading...