Журналіст Кацман: Усі заяви Уманського мають бути негайно розслідувані – і парламент тут не повинен займати "позицію страуса"

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Гучні і резонансні заяви ексміністра і радника ОП Уманського про факти корупції під час карантину і загрози "економічного апокаліпсису", а також про особливості нинішніх взаємин України і МВФ повинні бути негайно розслідувані правоохоронними, антикорупційними органами, - від такого розслідування не повинні усуватися ні президентський Офіс, ні Кабмін, а парламент повинен негайно створити на позачерговому засіданні ТСК з цього приводу.

Про це в прямому ефірі ток-шоу "Соло" на телеканалі "112 Україна" заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

На думку експерта, "останнім часом загострюються відносини між керівництвом парламенту і деякими чиновниками в ОП, що призводить до спроб відсторонити парламент від участі в ухваленні рішень".

"Тим часом депутати не можуть залишатися байдужими, як це показав нинішній тиждень, до дуже гучних заяв Уманського, професіонала, який, впевнений, говорив багато з того, що, безумовно, могло мати місце в реальності... у всякому разі, парламент зобов'язаний перевірити ці факти, ці дані по економічному розвитку країни, по взаєминах з МВФ. Чому немає персональної відповідальності за корупцію, хто зацікавлений у замовчуванні всього?" - упевнений журналіст.

Володимир Кацман зробив припущення, що "слідчі всіх наших правоохоронних вже сіли на валізи, з портфелями в руках готові йти слідами заяв Уманського і розслідувати всі факти, – а якщо це не так, то тоді до чого всі ці пафосні заяви про закони або суди, що заважають боротьбі з корупцією!"

"Схоже, що влада в черговий раз займе "позицію страуса", парламентарії та політики "не помітять" заяв Уманського, як не помічали до цього звітів керівника Рахункової палати Пацкана, "плівок Жванії" і "плівок Деркача", польського розслідування "справи Новака" та ін., А до цього – зловживань і мародерства в армії, корупції на митниці і в податковій ще за часів попередньої політичної епохи... на жаль, і на цей раз, навіть перед загрозою величезного масштабу, факти конкретної корупції віддадуть перевагу не розслідувати, але зате красиво й пафосно розкажуть евроантлантическим партнерам про широкі перспективи подолання корупції, яка на наших очах руйнує нашу державу, ставить жирний хрест на її економічні перспективи", – резюмував Володимир Кацман.