Журналіст Кацман: Цього року загального локдауну вже не буде, його введуть відразу після новорічних дат

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

В ході закритої частини засідання Кабміну, на якій були відсутні представники ЗМІ, прем'єр Денис Шмигаль повідомив членам уряду, що цього року загального локдауну вже не буде. Розглядаються дати з 2-4 по 14-21 січня 2021 року.

Про це в прямому ефірі ток-шоу "Український формат" на телеканалі NEWSONE повідомив журналіст і політичний експерт Володимир Кацман, посилаючись на свої джерела в Кабміні.

"До цього Офіс президента і Кабмін розглядали три варіанти локдауну, причому, думки членів уряду щодо їх підтримки різнилися. Мої джерела називали дати 2-24 грудня, 24 грудня - 8 січня, 24 грудня - 15 січня, але вже сьогодні від прем'єра прозвучала інформація, що локдауну в цьому році точно не буде, і зараз визначаються з датами 2 або 4 січня - 20-і числа січня. Публічно ж Денис Шмигаль пообіцяв повідомити про прийняття остаточного рішення за тиждень до того", - повідомив Володимир Кацман.

Журналіст зазначив, що на введенні негайного локдауну наполягала група міністрів, у тому числі "один із силовиків".

"У нас, вибачте за вираз, алкогольний локдаун плавно переросте в урядовий", - додав Володимир Кацман.

Журналіст переконаний - уряду перед введенням нового локдауну непогано було б відзвітувати перед людьми про підсумки експериментів з "адаптивним" карантином,  колірним" та "інтелектуальним", а також про недавній "карантин вихідного дня" - в чому була необхідність і користь і скільки це коштувало вітчизняній економіці.

Раніше видання "Українська правда" з посиланням на джерела в уряді та Офісі президента повідомило, що Кабмін нібито розглядає кілька дат для локдауну - з 23 грудня по 15 січня, з 25 грудня по 17 січня і з 7 до 20 грудня.