Журналіст Кацман: Таке враження, що в Україні з'явилася нова гілка влади – посли G7

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман 112 Україна

В Україні з'явилася "нова гілка влади" – посли G7, які постійно щось нам радять, щось засуджують або навіть іноді відверто диктують економічну і кадрову політику.

Про це у ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Таке враження, що у нас останнім часом з'явилася нова гілка влади. Вона називається "посли G7". Вони постійно нам щось радять: то згорнути машинобудування, то продовжувати "реформу Супрун", то ухвалювати банківський закон, то змінити або не змінити керівництво Нацбанку і так далі. Якийсь такий новий державний, але неконституційний орган. Найцікавіше, що влада (і це відноситься не тільки до нинішньої) не тільки не дивується подібному "розмиванню нашої суб'єктності", але із задоволенням слідує таким "порадам", доводячи повну керованість", – заявив політичний експерт.

"Можемо уявити ситуацію, коли, скажімо, посли України, Білорусі та Молдови виявлять незадоволення роботою Федеральної резервної системи, центробанків Німеччини або Франції? Скільки секунд, навіть не хвилин, вони пробудуть послами або взагалі затримаються у країні перебування?" — задався питаннями журналіст.

На його думку, "нам треба слідувати принципам Дізраелі-Черчілля – немає вічних ворогів, немає вічних друзів, а є тільки вічні інтереси".

Експерт також оцінив важливість і перспективи швидкого досягнення миру і повернення Донбасу в Україну.

"В цьому місяці були опубліковані соціологічні опитування провідних соціологічних компаній. Всі показали майже однакові результати. Там є цікаві деталі – серед тих, хто втратив довіру, в тому числі до президента і його політичної сили, переважна більшість тих людей, які хочуть миру і не отримали обіцяного. Обіцянки президента Зеленського "закінчити війну", "покінчити з мародерськими схемами в армії", "стати вироком Порошенку", "посадити корупціонерів" – вони розчаровують наших співгромадян найбільше саме в частині пошуку миру та повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас. Це треба розуміти "партії Зе" і самому президенту. Ця "ахіллесова п'ята" тягне їх рейтинг все нижче і нижче, і це очевидно соціологам", – додав Володимир Кацман.