Журналіст Кацман: "Слуги ..." вирішили остаточно відібрати в українців право на землю – це насильство над Конституцією!

Заслужений журналіст України, політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Законопроєкти 2184 і 2194-3, які найближчим часом спробують провести через сесійну залу Ради представники монобільшості, покликані остаточно відібрати в українців конституційне право на землю, узаконити розграбування сільгосптериторій держави і "зламати" статтю 22-ю Конституції України, що забороняє приймати закони, які звужують права і свободи громадян України. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Хочу всіх попередити. Під благими намірами ввести "ринок землі" в Раді готується продовження насильства над Конституцією. Пакет "ринку землі "включав в себе з десяток інших законопроєктів, – ось їх-то під номерами 2184 і 2194-3 і спробують найближчим часом" тишком-нишком "провести через Раду" слуги..." законопроекти вже включені в порядок дня поточної сесії, подейкують, що їх мало не в середу-четвер спробують розглянути...Проєкт 2194-3 визнає втратили чинність закони України Про експертизу земельної документації і , увага, Про захист конституційного права громадян на землю. Тим часом, стаття 22-а Конституції несе в собі пряму заборону на ті закони, які звужують права і свободи громадян. Далі. "Слуги..." вносять законопроект 2184: у першому читанні він був спрямований на фактичну ліквідацію Держкомзему, у другому – несе прямо протилежний сенс, наділяє Держкомзем величезними повноваженнями в розпорядженні землею; тим самим узаконено буде і зникнення з держреєстру земель 3 мільйонів гектарів землі – державної сільськогосподарської землі! Було 10 млн - а тепер підрахували, виявилося тільки 7 млн. а хто відповів за втрату цих трьох мільйонів гектарів нашої землі?" ,- заявив експерт.

На його переконання "не можна допускати такого насильства над Конституцією, не можна так знущатися над головним документом країни в залі Верховної Ради".

"Цинізм полягає ще й у тому, що в ці дні Конституційний суд на вимогу опозиції приступив до розгляду питання конституційності прийняття того самого "ринку землі" взимку. Створивши ще одне вогнище протиріччя Конституції, монобільшість ризикує остаточно підірвати довіру виборців до законодавців-і нехай тога не дивуються падаючим рейтингам... у будь-якій демократичній, європейській і сучасній державі права людини вище прав нації і держави, це аксіома, а право на землю, чітко узаконене в Конституції і розвинене рядом законів, входить в число пріоритетних прав людини. У цьому випадку не може мовчати гарант Конституції і дотримання прав людини-президент держави!" ,- резюмував Володимир Кацман.

Loading...