Журналіст Кацман: Саакашвілі за завданням ззовні готує не реформацію, а ліквідацію українського правосуддя!

Заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

Презентована "молодим обличчям українських реформ та здобувачем простих рішень" Міхеілом Саакашвілі чергова "судова реформа" не тільки є антиконституційною, але і представляє собою фактичну ліквідацію вітчизняного правосуддя і системи судів, позбавлення громадян України конституційного права на справедливість в суді.

Про це в прямому ефірі ток-шоу "Соло" на телеканалі "112 Україна" заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман, коментуючи презентовану Міхеілом Саакашвілі майбутню судову реформу.

За припущенням експерта, "схоже на те, що подібну "реформу" міг замовити ззовні тільки той, хто зацікавлений у повній ліквідації українського правосуддя".

"Пропонується ліквідувати 544 українські суди і залишити їх всього 200… Чи знає Саакашвілі про те, що Україна – унікальна в якомусь сенсі країна: у нас в XXI столітті і в реформованій неодноразово юриспруденції є суди, де не відбуваються процеси через… елементарну відсутність суддів. Їх просто не вистачає! Там накопичуються сотні, а то й тисячі справ. І пропонується при цьому ще півтисячі судів ліквідувати! Це просто-напросто скорочує в кілька разів можливості наших громадян отримати справедливе рішення в суді", – переконаний журналіст.

"Ліквідуються адміністративні та господарські суди, що відкриє перед рекетом безмежні можливості, просто нікому буде розсудити господарський, майновий спір. Громадяни масово будуть втрачати бізнеси, майно, підприємства", – вважає експерт.

Запропоновані Саакашвілі для впровадження в нашу практику постулати "англосаксонського права" експерт також вважає непридатними в Україні, "оскільки прецедентне право застосовують у тих країнах, де безмежна довіра до суддів, їх авторитет великий, а в нас часто в суді дивляться на людину, як у банку: скільки зможе заплатити за справедливе рішення?".

"Вишенька на торті – пропозиція Саакашвілі взагалі ліквідувати Конституційний суд, зробити його палатою Верховного суду. Якщо і є ще надія в суспільстві, так це на те, що існує гарантія ваших прав у Конституції. І порушувати Конституцію недобре! Її порушують, порушують щоденно, ґвалтують, зневажають права, але роблять це, розуміючи, що це "недобре". Десь в глибині душі, але розуміють – недобре!.. А от коли скасують і Конституційний суд, то порушувати Конституцію стане "добре", це будуть робити весь час, поміняються місцями поняття "недобре" і "добре" по відношенню до порушень конституційних прав і свобод", – підкреслив журналіст.

"Ця чергова нездійсненна реформа спрямована на порушення Конституції, у всякому разі, така реформа має голосуватися конституційною більшістю, якої, я переконаний, не буде в Раді з цього спірного нововведення. Це провальна, дискримінаційна і нездійсненна по суті реформа, якщо "Слуги…" підуть на поводу її автора Саакашвілі, про український справедливий суд всім громадянам доведеться просто забути", — резюмував Володимир Кацман, підкресливши, що "дуже багато юристів з приводу цієї "реформи" готові висловитися куди різкіше".