Журналіст Кацман: "Політична" відставка Смолія не тільки виклик для гривні - це сигнал, що починається "велика гра" і попереду вибори!

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман 112 Україна

"Гучна відставка Якова Смолія, який уникав публічної політики, з формулюванням "у зв'язку з систематичним політичним тиском" може нести, крім скандалу про досить спірні методи роботи НБУ, ще й певний сигнал про початок "великої гри" і бути нагадуванням про близькість виборів".

Про це в ефірі програми "Соло" телеканалу "112 Україна" заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман, коментуючи новину, що дійшла під час прямого ефіру, про відставку голови правління Нацбанку Якова Смолія через "систематичний політичний тиск протягом тривалого часу".

"Хто може у державі, де розділені функції гілок влади, а Нацбанк веде практично самостійну політику, систематично політично тиснути" на головний фінансовий інститут? Голова правління НБУ підпорядковується спостережній раді, де більшість іноземців. Це Смолій натякає на тиск звідти або на "внутрішній" тиск, важливо уточнити! Чому Смолій не називає, хто конкретно тисне – президент, прем'єр, хто – може, наглядова рада, може, МВФ?" — задав питання журналіст.

Експерт підкреслив, що не є "фанатом Смолія", поставивши йому в докір наявність серед керівництва НБУ "пані Рожкової, учасниці низки гучних скандалів", а також спільну роботу з "пані Гонтаревою, розслідування діяльності якої, по фонду гарантування вкладів та за закриття сотні банків з постраждалими вкладниками ще попереду".

"Підписуючи нарівні з іншими керівниками держави меморандум України з МВФ, Смолій не був серед тих, хто був тут дисидентом або не поділяв подібні погляди. Я також не чув голос Смолія або його окрему думку, коли Рада ухвалила, а президент підписував закон про банківську діяльність, який по суті, знищує український банкінг", — нагадав журналіст.

"Легко припустити, яким є ця "політична" відставка Смолія викликом для нашої національної валюти. Це може серйозно на її стійкість вплинути, це може вплинути і на ситуацію з використанням кредиту від МВФ… Тиск міг бути на перерозподіл грошових коштів, і на "включення верстата" під пенсії, під вибори… Не впевнений, що друкарський верстат кращий засіб врятувати економіку, але таке теж може бути причиною несподіваної відставки. Можливо, це "зачистка" важливого крісла під когось свого з "молодих реформаторів" з "зелених", під когось з "грузинського фронту" або спроба реваншу з боку "соросят". А може це реальність нового закону, де Нацбанк по суті виводять з-під юрисдикції держави. Тут багато є версій – і тільки час покаже, яка з них реальніша", — переконаний експерт.

"Одне зрозуміло вже відразу: це велика інтрига, мені здається, і явний початок "великої гри", треба дивитися, чи буде відставка, в чиїй команді опиниться Смолій, це, зрештою, нагадування і про те, що "пішла жара" і зовсім недалекі вибори", — резюмував Володимир Кацман.Loading...