Журналіст Кацман: Початок нової передвиборчої кампанії – "слуги" перекладають відповідальність за високі тарифи на місцеву владу

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Ініціатива кабмінівського законопроєкту про фактичну передачу в регіони формування і ціноутворення комунальних тарифів – ядерний удар по місцевому самоврядуванню і є інструментом моновлади скинути з себе відповідальність за провал обіцянки знизити тарифи, а також вступає в протиріччя зі 143-ю статтею Конституції України та законами нашої держави. Означає він фактичний початок нової передвиборчої кампанії - парламентської - і буде спробою виправдати нищівну поразку на місцевих виборах і "перезавантажити" рейтинг "Слуги народу".

Про це в прямому ефірі телеканалу "NewsOne" заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

На думку експерта, "це чергова спроба уникнути виконання функцій держави щодо забезпечення соціальних гарантій для громадян і перекласти відповідальність за і без того високі і весь час зростаючі тарифи на місцеву владу".

"Тепер з центру встановлять оптову ціну, а далі скажуть: Ви, мовляв, до нас претензій не майте, це все витівки місцевої влади... При цьому логіка законопроєкту прямо суперечить головному досягненню останніх років (якщо взагалі можна говорити про досягнення в останні роки) – реальним зрушенням у передачі органам місцевого самоврядування необхідних їм повноважень і фінансових ресурсів для їх реалізації. Це справжній ядерний удар по місцевому самоврядуванню, оскільки і грошей центр не даватиме, і повноваженнями не поділиться, але змусить місцеву владу відповідати за ціни за комуналку", – прогнозує журналіст.

При цьому, експерт підкреслив юридичну особливість теми: "Ці дії прямо суперечать статті 143-ї Конституції України Про гарантії для місцевого самоврядування, а також прийнятому ще в 1997 році Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", одному з найпрогресивніших і якісних, автором якого був державний діяч Віктор Мусіяка".

Новини за темою: Журналіст Кацман: "Слуги ..." вирішили остаточно відібрати в українців право на землю – це насильство над Конституцією!

"Багато стає зрозумілим, якщо вслухатися в слова прем'єр-міністра Шмигаля, який пояснює подібну ініціативу Кабміну не вимогою людей знизити тарифи і не своєю обіцянкою знизити вартість "комуналки" на час карантину, не неможливістю громадян своєї країни, які бідніють, а якимось "міжнародним структурним маяком" від МВФ. Виявляється, це міжнародні кредитори диктують нам такий крок, чому дивуватися не доводиться, бо подібний тиск на країну, яка випрошує кредит за кредитом, стає, на жаль, буденною справою", – переконаний журналіст.

"Можна сміливо вважати, що починається нова, цього разу парламентська кампанія, яку "слуги народу" хочуть почати "з чистого аркуша", без втрат і ганьби поразки на місцевому рівні, розмити ситуацію – і тут проводиться той самий "ядерний удар" по самоврядуванню, а вся відповідальність за "тарифний геноцид" автоматом лягає на місцеву владу. Цинічно, але дуже схоже на багато дій нинішньої моновлади", – резюмував Володимир Кацман.

Нагадаємо, раніше Кацман повідомляв, що попри передвиборчі обіцянки, нинішня влада не зробила в соціальній сфері нічого для того, щоб допомогти людям долати труднощі карантину. Натомість в Україні зросли тарифи, а число людей, що живуть за межею бідності "впевнено" наближається до 45 відсотків.Loading...