Журналіст Кацман: ОПЗЖ закріплюється як головна опозиційна сила, відбираючи на півдні-сході країни голоси у "Слуги народу"

Телеканал ZIK

Голоси, які відходять від "слуг народу", розтікаються в західних областях України по партіях на чолі з Петром Порошенком і Юлією Тимошенко. А на сході, в центрі, на півдні України безумовним лідером є "Опозиційна платформа – За життя", що демонструє стрімке зростання електоральної підтримки і міцно займає нішу основної опозиційної політичної сили. 

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Коментуючи результати останніх соцопитувань щодо рівня підтримки політичних партій в Україні, експерт процитував відому фразу Леніна, який говорив про те, що "ніхто не нашкодить більшовикам більше, ніж вони можуть завдати шкоди самі собі". Зі слів журналіста, ця теза стосується і чинної монобільшості в українському парламенті – партії "Слуга народу". 

"Режим турбоскандалів, "зашкварів", який демонструють останнім часом "слуги народу", дії таких персонажів, як Яременко, Ткаченко, Третьякова, забрали вже досить багато відсотків у правлячої партії. І цей процес продовжується, кожен новий "перл Третьякової" – мінус пару відсотків в "Слуги..." Вони іноді самі не в змозі оцінити глибину втрат і катастрофу від подібного", — переконаний експерт. 

"Звичайно, в перерозподілі електоральних симпатій відбулися теж тектонічні зрушення. Пішов з арени "Голос". Пішов так не дуже культурненько, не дуже якось красиво, скандально і з репутаційними втратами. Намагається чіплятися, кусатися ще у Верховній Раді фракція "Голос", але зрозуміло, що політичний проєкт - політична партія "Голос" як така зникає з вищої ліги української політики. Ось тому голоси, що відходять від "слуг народу", розтікаються на Західній Україні по голосах Порошенка і Тимошенко. Що стосується сходу, центру, півдня України, тут безумовний лідер за набраними очками - "Опозиційна платформа - За життя", – сказав Володимир Кацман. 

"Тенденція зберігається, позиції ОПЗЖ як основної опозиційної сили можуть призвести до того, що в ряді регіонів  півдня-сходу до місцевих виборів ця сила вийде на першу позицію", — резюмував Володимир Кацман.

Основними складовими успіху цієї політсили, каже експерт, є рішення святкувати 9 Травня і сигнал ветеранам, літнім людям про те, що цінності важливі для партії, реальність опору ініціативам влади з боку опозиції і її дії в ряді питань (щодо продажу землі, банківського закону тощо), а також позиція партії в питанні миру на Донбасі, запропонований нею альтернативний план пошуку мирного врегулювання подій на сході країни.

Нагадаємо, як свідчать результати опитування, проведеного Інститутом аналізу та прогнозування за підтримки аналітичної групи "Соціопрогноз", якщо б вибори у Верховну Раду проходили в найближчі вихідні, то у парламент пройшли б чотири партії. Партію "Слуга народу" Дмитра Разумкова готові підтримати 29,2% серед тих, хто буде голосувати і вже визначився з вибором. За партію "Опозиційна платформа – За життя" Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука готові проголосувати 19,4% виборців, за "Європейську солідарність" Петра Порошенка – 11,8% опитаних, за ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко – 9,2% виборців.