Журналіст Кацман: Обидва уряди при Зеленському не виплачують вчителям навіть гарантованого законом посадового окладу

Заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

Уряд Шмигаля, як і колишній уряд Гончарука, не виконує вимоги закону про посадовий оклад вчителів у середніх школах України. Молодим вчителям припинено доплати від держави. Це не тільки порушення закону, а й повне ігнорування передвиборчих обіцянок нової влади.

Про це заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Показником рівня життя, демократичності, розвиненості сучасного суспільства є добробут вчителів, лікарів, інженерів - тих людей, які створюють наше середовище. А сьогодні вчителі України збираються до серйозного виступу на профспілковому рівні, тому що уряди Гончарука і Шмигаля ігнорують конкретну 61 статтю із закону "про середню освіту", де сказано, що посадовий оклад вчителя повинен бути не менше трьох мінімальних рівнів, що дорівнює 14100 гривень. Навіть уряд Гройсмана визначив колись, що молодим вчителям зі стажем менше ніж 10 років у школі потрібно доплачувати близько 2 тис. гривень на місяць, а тепер під карантин Кабмін Шмигаля скасував ці доплати. 61-я стаття закону не виконується зовсім - і середня зарплата по галузі сьогодні ледве-ледве перевищує 7,5 тисячі гривень на місяць!" - констатував експерт.

Журналіст переконаний, що це "абсолютно не відповідає передвиборчим обіцянкам нової влади аж до 4000 доларів на місяць для вчителів".

Експерт вважає помилковою "спробу влади скорочувати нібито зайвих вчителів у школах і не продовжувати контракти з вчителями-пенсіонерами; ці люди на своїх плечах несли традиції української педагогічної школи, їх досвід безцінний".

"Одного разу під час Другої світової війни міністри освіти та культури Великобританії запропонували прем'єру Черчіллю урізати бюджети цих двох міністерств - і Черчілль сказав:" А навіщо ж ми тоді воюємо?!". Якщо вчитель отримує менше того, що йому належить за законом, навіщо ми тоді воюємо і будуємо державу, де соціальна складова повністю ігнорується урядом!" - резюмував Володимир Кацман.